Miasto wsparło inicjatywy mieszkańców

„Rodzice-dzieciom” – uświetnienie Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego VI Memoriału Edwarda Kowalke”, „Sport dla wszystkich 2023” oraz „Treningi drużyny dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami” to tytuły projektów, które wsparło miasto. 3 października Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podpisał stosowne umowy z ich pomysłodawcami.

Popularyzacja i promocja tańca, widowiskowa rywalizacja taneczna na wysokim poziomie, upamiętnienie Edwarda Kowalke, który pochodził ze Starogardu Gdańskiego i propagował taniec towarzyski w całej Polsce oraz promocja Kociewia wśród tancerzy i gości to główne założenia organizowanej od lat w naszym mieście imprezy.
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – VI Memoriał Edwarda Kowalke odbędzie się 5 listopada w Hali Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji. To całodzienna impreza organizowana przez Starogardzkie Centrum Kultury. W tym roku w jej ramach po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego PZTS (Pomorskiego Związku Tańca Sportowego), we wszystkich kategoriach wiekowych.
Grupa inicjatywna czynnie włączyła się w organizację tego wydarzenia i zorganizowała doposażenie oświetlenia imprezy. Wsparcie z miasta wyniosło 3000 zł.

Podpisanie umowy z prezydentem miasta w gabinecie.
Umowę na realizację projektu podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem Łukasz Rocławski.

Dzięki wsparciu w kwocie 2000 zł dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Klubu Piłkarskiego Starogard, weźmie udział w regularnych treningach piłkarskich, które odbywać się będą Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Drużyna młodych sportowców istnieje od 2020 roku. Liczy obecnie 25 zawodników i cały czas się powiększa. Mali piłkarze biorą udział w turniejach o randze nie tylko lokalnej ale i ogólnopolskiej. Sztab trenerski składa się z dwóch trenerów z licencją UEFA oraz sześciu asystentów a także rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, którzy wspierają Klub w ramach wolontariatu.

Podpisanie umowy z prezydentem miasta w gabinecie.

Umowę na realizację projektu podpisał Adam Sobiecki.

W ramach inicjatywy pod nazwą projektu „Sport dla wszystkich” Stowarzyszenie Start On przeprowadzi zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami.
Wsparcie w kwocie 1200 zł pozwoli na przeprowadzenie zajęć na pływalni pod okiem wykwalifikowanego instruktora i wspomoże organizację treningów w paraolimpijskiej dyscyplinie boccia.

Umowę na dofinansowanie projektu podpisał prezydent miasta Janusz Stankowiak, z prezesem stowarzyszenia Pawłem Demskim.