Miasto ogłosiło przetarg na budowę basenów

Przedmiotem zamówienia jest budowa letnich basenów miejskich wraz z towarzyszącą infrastrukturą na działce nr 3/45 obręb 0018 w Starogardzie Gdańskim. Oferty można składać do 15 lutego br.

Kompleks składać się będzie z trzech niecek basenowych o charakterze rekreacyjnym. Największa będzie miała wymiary ok. 25 x12,5 m ze stałą głębokością wody 1,45 m, kolejna – ok. 12,5x 8 m ze stałą głębokością wody 1,00 m i ostatnia – 8 x16 m ze stałą głębokością wody 0,55 m. Dla dzieci dostępny będzie wodny plac zabaw z płytkim brodzikiem, jedną małą zjeżdżalnią wodną dla najmłodszych i dwiema dla dzieci w wieku szkolnym. Plac zostanie wzbogacony o dodatkowe wodne atrakcje.

Koncepcja wodnego placu zabaw, który powstanie przy kompleksie basenów w Starogardzie Gdańskim

Baseny wykonane zostaną w technologii niecek stelażowych z profesjonalnym systemem uzdatniania wody do obiektów publicznych. Baseny otoczone zostaną drewnianymi pomostami o szerokości ok. 2 m, wyposażonymi w barierki. Wokół będzie sporo miejsca do plażowania. Pojawi się też miejsce na natryski zewnętrzne, brodziki do płukania stóp oraz boisko do gry w piłkę plażową. Zadanie obejmuje również budowę ogrodu psa oraz miejsc postojowych dla kamperów. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, rodzin z dziećmi i seniorów.

Miasto na realizację przedmiotu zamówienia zabezpieczyło na ten rok kwotę 5 895 000 zł, w tym 2 mln zł z dofinansowania otrzymanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Projekt kompleksu rekreacyjno –wypoczynkowego wykonała dla gminy Agraria Sp. z o.o., z Warszawy za 154 543 zł.

Oferty należy składać poprzez platformę zakupową. Szczegóły:https://platformazakupowa.pl/transakcja/418892