Miasto obniża cenę węgla

Uprawnieni do zakupu węgla w preferencyjnej cenie mieszkańcy Starogardu i okolic mogą nabyć go w niższej cenie 1800 złotych za tonę. Wyprzedaż potrwa od 15 marca br. do wyczerpania zapasów.

Od listopada 2022 roku Starogard Gdański sprzedaje węgiel w preferencyjnej cenie 2000 zł za tonę. Do jego zakupu uprawnieni są mieszkańcy, którzy wcześniej złożyli wniosek o przyznanie dodatku węglowego. Na terenie miasta było ich ok. 3000 osób. Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji rynkowej i braku zainteresowania dalszym zakupem węgla w preferencyjnej cenie, władze miasta podjęły decyzję o wyprzedaży pozostającego na składach paliwa stałego.

W związku z powyższym od 15 marca 2023 roku do wyczerpania zapasów uprawnieni mieszkańcy mogą zakupić węgiel w cenie 1.800 zł/tonę. Warunki zakupu się nie zmieniają.

Dla przypomnienia do zakupu węgla w preferencyjnej cenie uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające ją do dodatku węglowego. Dotyczy to osób, którym wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub które mają wpisane lub zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła jako główne źródło ciepła – źródło węglowe. W celu dokonania zakupu węgla w preferencyjnej cenie uprawniona osoba powinna udać się do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przy ul. Zblewskiej 18 (PSP1) lub do Wydziału Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miasta ul. Gdańska 6. Na miejscu wypełnia i składa odpowiedni wniosek. Następnie na podstawie wystawionego i opłaconego zaświadczenia może odebrać węgiel na jednym z wyznaczonych składów węglowych.