Merdający ogon – znak przyjaźni

Starogardzkie „Spacery Przyjaźni” stają się pomału tradycją. Tym razem w sobotni ranek 22 kwietnia ponad 40 mieszkańców wyprowadziło na spacer bezdomne psy ze schroniska. Zadowolone psiaki przemaszerowały ulicami miasta na Rynek, gdzie ZOO Bajka przygotowała dla nich smaczną niespodziankę.

22 kwietnia mieszkańcy miasta wraz z wolontariuszami OTOZ Animals przeszli trasę ze schroniska z ul. Hermanowskiej na Rynek, gdzie czekała na nich mini uczta. ZOO Bajka zorganizowała dla spacerowiczów wodę oraz ”smaczki”.

Akcja, organizowana jest w Starogardzie Gdańskim co dwa – trzy miesiące.

– To doskonała okazja do oddania bezdomnym psom części siebie – mówi kierownik schroniska Maciej Bujny. – Poświęcony im czas i uwaga stanowi dla nich wielką radość. Taki spacer jest też szansą, by niejeden psiak został zauważony przez potencjalnego przyszłego opiekuna.

Obecnie w starogardzkim schronisku przebywa 131 zwierząt, w tym 108 psów, 22 koty. Tylko w tym roku trafiło tu już 130 zwierząt (109 psów i 21 kotów), z tego 120 znalazło nowy dom. Pozostałe ciągle czekają na swoich nowych właścicieli.

– Oddajemy do adopcji co drugiego zwierzaka – dodaje kierownik. – Bardzo nas ten fakt cieszy. Mimo to zachęcamy wszystkich do adopcji naszych podopiecznych. Zarówno psy jak i koty są wykastrowane, suczki i kotki wysterylizowane. Zwierzęta są odrobaczone, zaszczepione i zaczipowane. Każdy, kto się zdecyduje przygarnąć czworonoga, otrzyma od nas w promocji voucher na poradę behawiorysty, gdyby psiak sprawiał jakiś kłopot oraz zniżkę na zakup karmy dla zwierząt.

Więcej szczegółów na stronie http://schroniskostarogard.pl/