Memoriałowe walki bokserskie

9 kwietnia gościnnie w Skarszewach rozegrano najważniejszy turniej bokserski na Kociewiu – XII Memoriał Zbigniewa Rompy. Do walki na ringu stanęli najlepsi pięściarze z klubów północnej Polski. Gościem specjalnym bokserskiej gali był srebrny medalista igrzysk olimpijski w Moskwie Paweł Skrzecz.

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Ring Kociewie, który po raz 12 zaprosił fanów boksu na coroczny turniej organizowany na cześć Zbigniewa Rompy. W tym roku Turniej wyjątkowo odbył się w hali sportowej w Skarszewskim Centrum Sportu. Jego gospodarzem był burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

– Sporty siłowe wymagają wielkiej pasji, indywidualizmu, liczenia tylko na siebie. Walki przynoszą wielkie emocje. Za to podziwiamy takich zawodników, za ich wielki trud, który codziennie wkładają w treningi, aby pokonać własne bariery. Przed nami wielkie sportowe emocje. Cieszę się, że możemy w tym roku gościć w Skarszewach tak zacnych gości. Mam nadzieję, że ten wieczór przyniesie nam wiele dobrych emocji i mnóstwo zadowolenia – powiedział burmistrz Skarszew.

– Dziękuję Panu Jackowi Pauli za udzielenie gościny organizatorom kociewskiego turnieju bokserskiego poświęconego pamięci znakomitego pięściarza i trenera Zbigniewa Rompy. U nas w Hali Miejskiej im. Gerarda Podolskiego, gdzie odbyły się dotychczasowe edycje Turnieju, goszczą obecnie uchodźcy wojenni z Ukrainy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku widzimy się ponownie w Starogardzie Gdańskim – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Walki memoriałowe

Prezentacja zawodników XII Memoriału Zbigniewa Rompy

Memoriał Zbigniewa Rompy to największa i najważniejsza impreza bokserska na Kociewiu. Jest wyjątkowa nie tylko ze względu na pamięć o wybitnym trenerze, który przez 40 lat rozwijał boks w Starogardzie, ale również ze względu na swoistą atmosferę i towarzyszące jej co roku specjalne wydarzenia.

Najbardziej oczekiwane i emocjonujące pojedynki wieczoru poprzedziła tradycyjna prezentacja zawodników drużyn z Gdyni, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Lidzbarka Warmińskiego, Tczewa, Chojnic, Bytowa i Włocławka. Pięściarze wchodzili na ring z honorami – po czerwonym dywanie w świetle jupiterów i asyście sędziów – jak przystało na prawdziwą galę bokserską. Stoczyli 8 walk meczowych w kategoriach wagowych od 60 do 92 kg. Pierwsze cztery walki były to walki eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kolejne cztery to były walki typowo memoriałowe.

Działacze i zasłużeni dla rozwoju boksu na Kociewiu

Uczestnicy Memoriału i zasłużeni dla rozwoju boksu na Kociewie

Przed rozpoczęciem bokserskich zmagań specjalne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji turnieju trafiły do wszystkich Przyjaciół tego sportowego wydarzenia. Medale Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego wręczył prezes Klubu Ring Kociewie Łukasz Rusiewicz. Otrzymali je prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, wicestarosta starogardzki Patryk Gabriel, burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Grzegorz Kinder, Henryk Kinder oraz Tomasz Zaborowski, Maciej Mostowy i Łukasz Erlich.

Od lewej: burmistrz Skarszew Jacek Pauli, wiceprezydent Maciej Kalinowski, Paweł Skrzecz mistrz olimpijski z Moskwy, prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak , Henryk Kinder prezes firmy Polmet

Już po raz rugi galę bokserską ku czci Zbigniewa Rompy uświetnił swoją osobą specjalny gość – znany i uwielbiany przez kibiców srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Paweł Skrzecz. W turnieju pełnił rolę sędziego. Gościnnie wystąpił też Ernest Płotka – kompozytor i autor tekstów. Na ringu zaśpiewał kilka piosenek ze swojej pierwszej płyty. Galę poprowadził Michał Bruliński.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl