Medale młodych akrobatów

10 maja Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka odwiedziło pięcioro młodych akrobatów z Uczniowskiego Klubu Sportowego PIRAMIDA, którzy opowiedzieli o swoich nowych sukcesach. Towarzyszyła im trenerka i wiceprezes klubu Małgorzata Dziencielewska oraz trener Marcin Stawarz.

Lena Majka, Agata Stobba i Agata Mikulska zdobyły brązowy medal na Ogólnopolskich Zawodach Pierwszy Krok Sportowy w trójkach kobiet w akrobatyce sportowej, które odbyły się w dniach 17 – 19 marca w Inowrocławiu.

Samuel Zaręba oraz Mieszko Wujec zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego w dwójkach męskich w akrobatyce sportowej, które odbyły się w dniach 21 – 23 kwietnia w Ełku.

Gratulacje od Prezydenta Miasta

Podczas spotkania prezydent Starogardu poza gratulacjami wręczył zawodnikom dyplomy i upominki. Prezenty otrzymali także trenerzy. – Serdecznie gratuluję Wam wielkich sukcesów. Cieszę się, że przyszliście do mnie z rodzicami i trenerami, bo te sukcesy są właściwie Wasze wspólne. Wymagają poświęcenia od Was jako zawodników, ale też osób, które Was trenują i rodziców. Jestem przekonany, że przed Wami jeszcze wiele podobnych albo jeszcze bardziej prestiżowych wyróżnień. Podziwiam Wasz upór, zapał i pasję do akrobatyki – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Zawodnicy, trenerzy i rodzice opowiedzieli Prezydentowi Miasta jak wygląda przygotowanie do zawodów. 9 osób siedzi przy stole.
Zawodnicy, trenerzy i rodzice opowiedzieli Prezydentowi Miasta jak wygląda przygotowanie do zawodów.

Kolejne zawody wkrótce

– Nasz klub jest stosunkowo młody, bo działamy od 2016 r. Z roku na rok przybywa nam zawodników. W tej chwili jest ich około 70. Trenujemy trzy razy w tygodniu. Nie zawsze jest łatwo, ponieważ większość naszych akrobatów dojeżdża na zajęcia. Poza tym, zawody, na które jeździmy przeważnie odbywają się daleko. Dlatego każdy wyjazd to dla nas spory koszt i duże wyzwanie logistyczne, ale radzimy sobie dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i pomocy Urzędu Miasta – mówiła trenerka i wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego PIRAMIDA Małgorzata Dziencielewska.

– Chłopców kolejne zawody czekają po wakacjach. Wystartują już w wyższej klasie. Dziewczynki natomiast kolejne zmagania mają już w czerwcu. Ich brązowy medal to tym większy sukces, że wspólnie trenują dopiero od lutego tego roku. Nasi zawodnicy świetnie godzą treningi i wyjazdy na zawody ze szkołą. Jesteśmy z nich bardzo dumni – podkreśliła Małgorzata Dziencielewska.

Fot. Małgorzata Rogala