Medal od Polskiego Związku Działkowców

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak 11 grudnia otrzymał medal „Za wybitne zasługi dla ogrodów działkowych”.

W tym roku obchodzone jest 120-lecie ogrodnictwa działkowego w Polsce. To doskonały moment na wszelkiego rodzaju podsumowania, a co za nimi idzie także przyznawanie nagród i wyróżnień. Bardzo ważne, w postaci medalu „Za wybitne zasługi dla ogrodów działkowych”, od Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego otrzymał Prezydent Miasta Starogard Gdański.

Janusz Stankowiak został doceniony przede wszystkim za bardzo dobrą współpracę z lokalnymi działkowcami. Zawsze mogą liczyć oni na jego wsparcie i pomoc.

Prezydent Starogardu Gdańskiego odbiera medal „Za wybitne zasługi dla rozwoju ogrodów działkowych”.

– Wiem, jak duże znaczenie dla całej lokalnej społeczności mają ogrody działkowe. Doceniam te „zielone płuca” naszego miasta. Są wspaniałym miejscem rekreacji, wypoczynku, a także integracji, w dodatku bardzo często wielopokoleniowej. W ogrodach działkowych czas wspólnie spędzają przecież całe rodziny: od dzieci, poprzez rodziców, aż do dziadków. Cieszę się także z aktywności, jaką wykazuje się środowisko działkowe. Są przymiarki, żeby za trzy lata zorganizować Światowy Dzień Działkowca w Starogardzie Gdańskim – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl