Medal dla Doroty Landowskiej

23 kwietnia br. Dorota Landowska odebrała z rąk prezydenta miasta i przewodniczącej Rady Miasta medal za zasługi z okazji 100.rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego. Znana i popularna aktorka teatralna i filmowa odwiedziła rodzinne miasto, by zasiąść w jury miejskich eliminacji do 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Starogardzianka – Dorota Landowska aktorka Teatru Narodowego w Warszawie przyjęła zaproszenie przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert oraz dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewy Roman do grona jurorów miejskich eliminacji 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Sobotnie odwiedziny znanej i lubianej aktorki teatralnej i filmowej 23 kwietnia w Starogardzie Gdańskim pozwoliły Przewodniczącej Rady Miasta oraz Prezydentowi Miasta wręczyć gościowi medal za zasługi z okazji 100.rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego.

– Bardzo nam miło, że zechciała Pani nas odwiedzić i zasiąść w jury tegorocznego konkursu OKR. To wielkie wyróżnienie nie tylko dla recytatorów, ale również dla nas i okazja, by wręczyć Pani ten ważny medal. Otrzymały go osoby, które naszym zdaniem przyczyniły się lub wciąż przyczyniają do rozwoju Starogardu Gdańskiego i rozsławiają jego imię w kraju i zagranicą. Pani jest jedną z nich – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Dorota Landowska – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie z okazji 100.rocznicy powrotu Starogardu do Państwa Polskiego

– Zawsze z wielką przyjemnością wracam do miasta, które kocham i z którego pochodzi moja rodzina. Jestem zaszczycona, że znalazłam się w gronie zasłużonych dla Starogardu Gdańskiego. Bardzo za to dziękuję. Dziękuję również za zaproszenie do grona jurorów OKR-u, w którym sama brałam kiedyś udział. Zależy mi bardzo, żeby konkurs przetrwał i wychował kolejnych wspaniałych recytatorów. To ważne, by młodzież rozsmakowywała się w tekstach, które ją inspirują. Już dzisiaj zapraszam recytatorów do Starogardzkiego Centrum Kultury na kolejny konkurs w przyszłym roku, na którym mam nadzieję ponownie się zobaczymy. Zwycięzcom życzę powodzenia w dalszych eliminacjach, a nauczycielom i opiekunom dziękuję za zaangażowanie i pracę, którą włożyli w ich przygotowanie – powiedziała Dorota Landowska.

Zwycięzcy, opiekunowie i jury miejskich eliminacji do 67.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W miejskich eliminacjach do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uczestniczyło jedenastu recytatorów. Konkurs wygrała Michalina Lampka uczennica II LO. II miejsce zajęła Zuzanna Skibińska, a III miejsce – Dominika Kiedrowska. Wyróżnienia trafiły do Filipa Kaliszewskiego i Michała Negowskiego. W kategorii poezja śpiewana wygrała Zofia Juszczyk, a w kategorii teatr jednego aktora Danuta Rypnicka. Danuta otrzymała też specjalną nagrodę ufundowaną przez przewodniczącą jury Dorotę Landowską – bilet do teatru dla dwóch osób na wybrany spektakl w wybranym teatrze w Warszawie.

Michalina, Zuzanna, Zosia i Danuta będą reprezentowały nasze miasto w wojewódzkich eliminacjach do finału 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Gratulujemy !

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl