Matylda – pierwsza starogardzianka urodzona w 2023 r.

W tym roku pierwsze starogardzkie dziecko urodziło się 3 stycznia. Okazała się nim Matylda Jankowska. Dziewczynka na świat przyszła o godz. 18:05. Ważyła 3170 gr i mierzyła 57 cm. 2 lutego maleństwo odwiedził Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Matylda jest trzecim dzieckiem państwa Ewy i Marka Jankowskich. Ma 9-letnią siostrę Judytę i 6-letniego brata Leona. – Dzieci bardzo chciały mieć jeszcze rodzeństwo. Nie możemy nadziwić się jak szybko rosną. Są coraz bardziej samodzielne. Czujemy, że ani się obejrzymy, a one wyfruną z gniazda. Dlatego postanowiliśmy, że będziemy mieli trzecie dziecko – powiedział tata Matyldy Marek Jankowski

– Córeczka jest bardzo grzeczna, dużo śpi. Jednak kiedy czegoś potrzebuje, potrafi to głośno zasygnalizować. Wychowuje się z rodzeństwem, więc hałas jej nie przeszkadza. Najważniejsze jest jednak to, że rozwija się zdrowo. Urodziłam niemal idealnie w terminie, bo wyznaczony był na 4 stycznia. Nie spodziewałam się jednak, że Matylda będzie akurat pierwszym dzieckiem urodzonym w naszym mieście w 2023 r. Bardzo się cieszymy – mówiła mama dziewczynki Ewa Jankowska.

Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak gratuluje dumnym rodzicom.

– Dla mnie takie wizyty u mieszkańców to zdecydowanie najmilsze momenty, jakich mogę doświadczać jako prezydent miasta. Serdecznie Państwu gratuluję i życzę, by Matylda nadal tak pięknie, zdrowo się rozwijała. Przynosiła mnóstwo pociechy zarówno rodzicom, jak i Judycie oraz Leonowi. Na pierwszy rzut oka widać, że malutka siostra skradła ich serca – powiedział prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak

Pamiątkowe zdjęcie rodziny Jankowskich z Prezydentem Miasta

Jak na wizytę u maluszka przystało, włodarz miasta nie przyjechał z pustymi rękoma. Matylda otrzymała m.in. fotelik samochodowy oraz zabawki. Prezenty dostali także rodzice. Mama kwiaty, a tata list gratulacyjny.

Całej rodzinie życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Fot. Małgorzata Rogala