Masz psa, masz obowiązki

W dniach 27 marca – 7 kwietnia Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego prowadzi akcję „Pies Twoim Przyjacielem” przypominającą o tym, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. W tym roku koordynatorem akcji jest Straż Gminna Kosakowo. W sumie udział bierze w niej 14 straży gminnych i miejskich.

Do działań włączyły się także: Straż Gminna w Kościerzynie, Straż Miejska w Kościerzynie, Straż Miejska w Malborku, Straż Gminna w Ustce, Straż Miejska we Władysławowie, Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim, Straż Miejska w Chojnicach, Straż Miejska w Rumi, Straż Miejska w Tczewie, Straż Miejska w Kwidzynie, Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim, Straż Miejska w Wejherowie oraz Straż Miejska w Pelplinie.

– Pies daje wiele radości, ale przynosi też kilka obowiązków, o których należy pamiętać. Właściciele czworonogów zobowiązani są do przestrzegania prawa oraz dbania o środowisko. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w dniach 27 marca – 7 kwietnia mogą spodziewać się wzmożonych patroli Straży Miejskiej, zwłaszcza na osiedlach mieszkaniowych. W tych dniach w naszym mieście, podobnie jak w wielu innych miastach i gminach województwa pomorskiego przeprowadzona zostanie wspólna akcja pn. „Pies Twoim Przyjacielem” – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim, prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego Krystyna Kwidzińska-Kulas.

W ramach wspomnianej akcji strażnicy miejscy przeprowadzą kontrole dotyczące w szczególności zasad wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcach oraz sprzątania po pupilach w miejscach publicznych, czyli na trawnikach lub chodnikach.