Martyna Alfut nagrodzona

Niedawno zawodniczka KS Ring Kociewie Martyna Alfut zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorów w boksie. 27 kwietnia podczas odbywających się w Starogardzie Gdańskim eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie pogratulowali jej prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz prezes firmy Polmet Henryk Kinder.

– Boks trenuję od trzech lat. Zaczęło się w sumie przypadkiem, ale szybko polubiłam ten sport. Najbardziej podoba mi się w nim to, że wyrabia charakter i uczy samodyscypliny. Mistrzostwa Polski Juniorów, na których udało mi się zdobyć II miejsce były tak naprawdę moimi pierwszymi prawdziwymi zawodami. Wspominam je bardzo dobrze. Na ringu rywalizacja była bardzo zacięta, ale poza nim, miałam dobry kontakt z innymi zawodniczkami. Wszystkie z szacunkiem podchodziły do przeciwniczek – powiedziała Martyna Alfut.

Martyna Alfut

Dziewczyna ma 17 lat. Uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim w klasie o profilu logistyka. – Swoją przyszłość planuję związać z boksem na poważnie. Poza sportem, myślę też o kosmetologii. To zupełnie skrajne dziedziny, ale myślę, że uda się je połączyć – mówiła młoda zawodniczka KS Ring Kociewie.

Trenerami Martyny są Łukasz Rusiewicz i Tomasz Zaborowski. – Sukces naszej zawodniczki bardzo nas cieszy. Takie chwile, jak ta, kiedy zdobyła Wicemistrzostwo Polski Juniorów są dla nas dobitnym dowodem na to, że warto uczyć ludzi boksu. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne tak dobre wyniki reprezentantów naszego klubu – powiedział Łukasz Rusiewicz.

Od lewej: Łukasz Rusiewicz, prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz prezes firmy Polmet Henryk Kinder.

– Po raz kolejny okazało się, że Starogard Gdański i jego mieszkańcy kochają sport. Możemy poszczycić się wieloma zawodnikami, którzy odnoszą sukcesy na ogólnopolską skalę. Napawa mnie to niezwykłą dumą. Z radością patrzę, że młodzi ludzie idą w ślady tak utytułowanych sportowców, jak Łukasz Rusiewicz – mówił prezydent miasta Janusz Stankowiak, który nie tylko pogratulował Martynie Alfut, ale i wręczył jej upominki oraz przekazał nagrodę pieniężną.

Termin, w którym Martyna została wyróżniona nie został wybrany przypadkowo. Wszystko to działo się w Hali Miejskiej im. Gerarda Podolskiego, gdzie zorganizowano eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. O Finał OOM rywalizowali najlepsi zawodnicy z Kujaw i Pomorza. Oprócz walk kadetów, zobaczyć można było także pojedynki adeptów, juniorów i seniorów, zawodników i zawodniczek.

– Po Memoriale Zbigniewa Rompy, to już drugi w tym roku turniej bokserski organizowany w Starogardzie przez KS Ring Kociewie. Cały czas się rozwijamy. Intensywnie prowadzimy treningi i to nie tylko w naszym mieście, ale również w Skarszewach. Mamy coraz więcej zawodników, z czego jestem bardzo zadowolony – podsumował gospodarz i główny organizator starogardzkich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie Łukasz Rusiewicz.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl