Marsz dla życia. Już w najbliższą niedzielę w Starogardzie

Sobotni wieczór 10 czerwca i niedzielne popołudnie 11 czerwca podobnie jak w wielu polskich miastach, w Starogardzie upłyną pod znakiem „Rodziny”. Wspólna modlitwa, marsz dla życia pod hasłem „Czas na rodzinę!” oraz finałowy koncert zespołu Joszko Broda to atrakcje na najbliższy weekend.

W sobotę 10 czerwca w Kościele św. Katarzyny o godz. 17.30 odbędzie się Msza św „bez prądu” za życie. Po Mszy Św. nastąpi adoracja oraz indywidualne błogosławieństwo dla rodzin.

W niedzielę 11 czerwca Bractwo Małych Stópek i Stowarzyszenie Starogardzkich Rodzin zapraszają wszystkich mieszkańców Starogardu na wspólny marsz dla życia. Pod hasłem „Czas na rodzinę!” zebrani wyruszą o godz. 14.00 spod Kościoła św. Wojciecha i przemaszerują ulicami miasta na Rynek. Na znak jedności i uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, organizatorzy zachęcają wszystkich do ubrania się na biało.

Marsz poprzedzi wspólna Msza Św. o godz. 12.30. Przed Kościołem św. Wojciecha odbędzie się też zbiórka pieluch dla Fundacji Małych Stópek.

Całość zakończy wspólne świętowanie na Rynku, które umili występ znanej dziecięcej formacji Joszko Broda.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl