Marsz Białymi Plamami, czyli profilaktyka raka jelita grubego

Od 21 do 29 czerwca 2019 r. 10 osób pokona łącznie blisko 160 km, by pokazać, że z rakiem jelita grubego można wygrać i nie warto się poddawać! Bo rak to nie wyrok! Uczestnicy marszów wezmą udział w 6 spotkaniach profilaktycznych, by nakłonić do badań jak najwięcej osób i dać nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę.

 

 

Dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego takie spotkanie profilaktyczno-edukacyjne odbędzie się 21 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16:00 w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym MEDPHARMA, w Nowej Wsi Rzecznej przy ul. Leśnej 1A.

W programie: garść praktycznych informacji nt. profilaktyki raka jelita grubego, spotkanie z uczestnikami „Marszu Białymi Plamami – Profilaktyka Raka Jelita Grubego”, poczęstunek oraz upominek dla każdego uczestnika spotkania.

Wymarsz uczestników „Marszu Białymi Plamami dostępu do diagnostyki raka jelita grubego” ze Starogardu Gdańskiego nastąpi 22 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 9:30 spod budynku z muralem „Rzeczywistość zaskakuje – nie daj się zaskoczyć, zrób kolonoskopię”, który znajduje się tuż przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza z ul. Gdańską. Zapraszamy mieszkańców Starogardu Gdańskiego do odprowadzenia maszerujących, przed którymi prawie 160 km trasy.

Marsz jest organizowany w ramach projektu „Marsz Białymi Plamami dostępu do diagnostyki raka jelita grubego”, który wpisuje się w ogólnopolską akcję Fundacji OnkoRejs-Wybieram Życie – „OnkoRejs Granicami Polski” i jest częścią projektu, którego beneficjentem jest Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., której właścicielem jest Województwo Pomorskie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Regionalnego Programu operacyjnego dla Województwa pomorskiego na lata 2014-2020.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl