Mariola Ałtyn zakończyła pracę zawodową

Po 35 latach pracy na rzecz starogardzkiej oświaty na zasłużoną emeryturę przeszła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starogardzie Gdańskim Mariola Ałtyn. 9 marca pożegnali ją Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Maciej Kalinowski oraz dyrektorzy miejskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Pracę zawodową Mariola Ałtyn rozpoczęła 1 września 1988 r. Najpierw była nauczycielką w Szkole Podstawowej Nr 2, a po 6 latach podjęła trud piastowania stanowiska jej dyrektora. Przez prawie 35 lat całym sercem angażowała się w nauczanie oraz wychowywanie dzieci i młodzieży szkolnej.

– Proszę przyjąć podziękowania za każde spotkanie, za udzielone rady i wsparcie, za serce oddane nauczaniu i wychowaniu oraz za trud włożony w kierowanie i zarządzanie. Zakończenie pracy to zarazem początek nowego doświadczania życia. Życzę, aby emerytura był czasem spełniania życiowych planów, a każdego dnia spotykała Panią tylko dobroć, serdeczność i przyjaźni ludzie – powiedział wiceprezydent Starogardu Maciej Kalinowski.

W imieniu władz miasta za wieloletnią współpracę Marioli Ałtyn podziękował Zastępca Prezydenta Starogardu Gdańskiego ds. społecznych Maciej Kalinowski.

– Chyba jeszcze żadnej decyzji w życiu nie podjęłam tak szybko. Nigdy nie sądziłam, że moment zakończenia zawodowej aktywności będzie wyglądał właśnie tak. Dzisiaj czuję, jakby te 35 lat to była chwila. Zawsze z sentymentem będę wracać myślami do czasów spędzonych w „Dwójce” oraz do tych naszych spotkań z dyrektorami. Cieszę się, że mogłam się z Wami dzielić doświadczeniem i wszelkimi uwagami. Dziękuję Wam za wszystkie te lata – ze wzruszeniem mówiła Mariola Ałtyn.

Mariola Ałtyn na rzecz starogardzkiej oświaty pracowała 35 lat.

Podczas spotkania z dyrektorami naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska zachęcała do kontaktu z wydziałem w ramach promocji najważniejszych wydarzeń w placówkach, o których warto informować mieszkańców w miejskich kanałach takich, jak strona internetowa starogard.pl, Telewizja Starogard, biuletyn informacyjny „Starogardzki Ratusz” oraz w social mediach.

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Sebastian Brauer i pełniąca obowiązki jego zastępcy Kamila Kwidzińska mówili o prawidłowym przycinaniu drzew na szkolnych i przedszkolnych terenach.

Fot. Małgorzata Rogala