Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna w naszym powiecie

Jak wygląda bezpieczeństwo w powiecie starogardzkim oczami jego mieszkańców? Gdzie widzą zagrożenia i potrzebę zwiększenia  patroli policyjnych? Wszystko to można już sprawdzić na Krajowej Mapie Bezpieczeństwa.

Od 1 lipca bieżącego roku na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku  dostępna jest Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa będzie działać pilotażowo przez najbliższy miesiąc na terenie Pomorza, Warszawy i Podlasia. To innowacyjne narzędzie ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, docelowo obejmując swoim zasięgiem cały kraj. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Internauci z powiatu starogardzkiego wskazali 9 miejsc, które ich zdaniem powinny znaleźć się na mapie zagrożeń bezpieczeństwa. Wskazane zagrożenia dotyczą głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości, nielegalnych wysypisk śmieci oraz żebractwa i aktów wandalizmu. W znacznej części pokrywają się one z informacjami uzyskanymi przez miejscowych stróżów prawa w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami.

Nanoszone na mapę zagrożenia, są sukcesywnie weryfikowane. Starogardzcy policjanci potwierdzili, że jednym z niebezpiecznych miejsc na mapie jest miejscowość Klonówka, w której notorycznie dochodzi do  wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz nielegalne wysypisko śmieci w Starogardzie Gdańskim.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Starogard Gdański - mapa zagrożeń1

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl