Mamy czterogwiazdkowy hotel w Starogardzie

Decyzję o przyznaniu czterech gwiazdek Hotelowi REN w Starogardzie podjął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk w kwietniu tego roku. Podwyższony standard pokojów, klimatyzacja we wszystkich pomieszczeniach i szeroki wachlarz świadczonych usług to tylko kilka warunków, jakie musi spełnić hotel, aby otrzymać miano czterogwiazdkowego. W czwartek 8 czerwca władze miasta pogratulowały właścicielom sukcesu.

– Niech ta czwarta gwiazdka sprzyja rozwojowi usług hotelarskich w naszym mieście – powiedział prezydent Stankowiak. – Wiem, że to nie ostatnie Państwa słowo na tym „polu”.

Janusz Stankowiak prezydent miasta wręcza Romanowi Chajewskiemu właścicielowi Hotelu REN symboliczną „czwartą gwiazdkę”

29 marca specjalna komisja z Urzędu Marszałkowskiego przeprowadziła w hotelu kontrolę wyposażenia pokojów i jakości świadczonych usług. Jej pozytywna ocena przyczyniła się do przyznania Hotelowi REN czterech gwiazdek. Decyzję podjął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk w kwietniu tego roku.

– To nie było łatwe – przyznał Michał Chajewski współwłaściciel hotelu. – Komisja jest niezwykle skrupulatna i bardzo wymagająca. Członkowie sprawdzali dosłownie każdy detal.

Jednym z warunków otrzymania czwartej gwiazdki było zapewnienie gościom hotelu minimum jednego apartamentu o podwyższonym standardzie. Pokój musi mieć co najmniej 50 m2 powierzchni i składać się z sypialni, salonu wypoczynkowego oraz dwóch łazienek. Ponadto musi być odpowiednio wyposażony m.in. we wszystkie kosmetyki niezbędne do mycia oraz szlafroki.

– W sumie przygotowaliśmy trzy takie apartamenty. Ich wystrój podobnie jak pozostałe pokoje w hotelu, nawiązuje stylem do tradycji Browaru Kociewskiego – dodała dyrektor hotelu Joanna Ponikwicka. – Apartamenty wyposażone są dodatkowo w minibarek i zasłony typu „black out”, które zasłaniają okna w taki sposób, że do pomieszczenia nie przedostaje się naturalne światło.

Właściciele hotelu podnieśli też standard w części zwykłych pokojów, które wyposażyli również w minibarki i czajniki elektryczne. W całym hotelu zainstalowana została klimatyzacja.

– W cenę wynajmu apartamentu wliczone jest też śniadanie w postaci bufetu, jako obowiązkowe – poinformowała dyrektor. – Hotel REN dysponuje obecnie 67 pokojami. Przeważają pokoje jedno- i dwuosobowe z możliwością ustawienia dostawki oraz pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

– Cieszymy się z tej nobilitacji. Wzrósł prestiż naszego hotelu, ale jednocześnie spadło na nas więcej obowiązków. Postaramy się jednak im sprostać i utrzymać poziom oraz jakość usług, które proponujemy naszym klientom – zapewnił Michał Chajewski.