Mały ZUS. Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim zaprasza przedsiębiorców małych działalności gospodarczych na bezpłatne szkolenie dotyczące składek na ubezpieczenie społeczne. Spotkanie odbędzie się 24 stycznia br. o godz. 9:00 w siedzibie ZUS.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie ZUS przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4

Od 1 stycznia 2019 roku właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Składki będą obliczane od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu. Podczas szkolenia omówione zostaną warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby skorzystać z „Małego ZUS”. Uczestnicy dowiedzą się jak ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych.

Szkolenie odbędzie się 24 stycznia o godz. 9:00 w siedzibie ZUS w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie potrwa ok. 1,5 h. Wstęp jest bezpłatny.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: barbara.grunt@zus.pl lub telefonicznie pod numerem 58 560 17 24.

 

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl