Malowane wakacje

Wakacje to niezwykły czas – piękna pogoda i niezapomniane przygody, ale także liczne niebezpieczeństwa, które czyhają podczas spędzania wolnego czasu i zabawy na świeżym powietrzu. Starogardzka Straż Miejska wzięła udział w organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego akcji ,,Malowane wakacje”, która znalazła się wśród najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw lokalnych mających na celu bezpieczeństwo.

Celem „Malowanych wakacji” jest edukacja najmłodszych w obszarze bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i w ruchu drogowym, podczas spacerów czy w trakcie zabawy. Wybrane zostały najbardziej interesujące inicjatywy, a wygraną były kolorowanki dla najmłodszych „Bezpieczny przedszkolak” oraz „Inspiracje na wakacje”.

– Bezpieczeństwo podczas wakacji jest niezwykle istotnym tematem, zwłaszcza kiedy mówimy o dzieciach, dlatego tak ważny jest dla nas kontakt z najmłodszymi. Co roku organizujemy spotkania z przedszkolakami. Omawiamy przede wszystkim zagrożenia jakie dzieci mogą napotykać podczas zabaw nad wodą, na drogach, w podróży, na podwórku, placu zabaw i podczas jazdy na rowerze. Dzięki akcji ,,Malowane wakacje” mogliśmy w tym roku podarować najmłodszym inspirujące kolorowanki – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska Kulas.

W formie zabawy strażnicy miejscy pokazali dzieciom jak zachować się wobec obcych osób, wałęsającego się psa oraz innych zagrożeń, z którymi mogą się spotkać nie tylko podczas wakacji. Odwiedzili przedszkola ,,Bajkowy Domek”, ,,Bajeczka”, ,,Tęczą Malowane” oraz MPP nr 5 im. Janusza Korczaka w Starogardzie Gdańskim.