Mali sportowcy wielcy duchem

Kolorowo, radośnie i głośno było dzisiaj w Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim. Wszystko za sprawą „małych sportowców” z 7 miejskich przedszkoli i przedszkola ze Skarszew. Maluchy na sportowo świętowały Dzień Dziecka z Beniaminkiem 03.

Przez cały rok szkolny pod czujnym okiem trenerów z Klubu Sportowego Beniaminek 03 przedszkolaki ze wszystkich miejskich przedszkoli od 3 lat rozwijają swoje sportowe umiejętności i ćwiczą koordynację ruchów. Co miesiąc z niecierpliwością czekają na pana Jacka Wołczaka, który z pomocą innych trenerów, przez cały dzień prowadzi dla poszczególnych grup dzieci 20 minutowe zajęcia pn. „Mały Sportowiec”.

2 czerwca br. w starogardzkiej Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby dzieci pokazały czego przez rok się nauczyły. Każde z 7 miejskich przedszkoli oraz Niepubliczne Przedszkole „Aniołek” ze Skarszew wystawiło ośmioosobowe reprezentacje, które rywalizowały w ośmiu konkurencjach.

– Najłatwiejszy był berek, a najtrudniejszy bieg z przeszkodami – powiedział zziajany Antoś z „Modraczka”, przyszły pierwszoklasista.

Dzieci świetnie radziły sobie z kozłowaniem piłki, jej kulaniem i kiwaniem, a także ze slalomem i gonitwą wokół pachołków. Znak, że trenerzy KS Beniaminek spisali się na medal, chociaż nie oni medale tego dnia otrzymali. Nagrodzeni zostali wszyscy zawodnicy, których gorąco dopingowały pokaźne ekipy przedszkolaków z każdego przedszkola. Trąbki, kolorowe pompony, transparenty i balony poszły w ruch jeszcze przed startem. Podczas przerw pomiędzy poszczególnymi konkurencjami do zabawy wszystkich zachęcały panie prowadzące i taneczne przeboje.

Dla tych, którzy zamiast piłki wolą jednak kredki, organizatorzy przygotowali konkurs plastyczny. Motywem przewodnim był sport i zdrowy styl życia. Wszyscy artyści otrzymali kubeczki i czapki z logo KS Beniaminek, a także medale, na które równie mocno zasłużyli co zawodnicy.

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki

Uczestników imprezy przywitał wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki, który złożył wszystkim dzieciom najlepsze życzenia z okazji wczorajszego Dnia Dziecka – Niech spełnią się wszystkie wasze marzenia. Uprawiajcie sport, bo to samo zdrowie. Może kiedyś, któryś z was zasłynie w świecie jako wybitny sportowiec, tak jak Kazimierza Deyna – jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, który urodził się w waszym mieście Starogardzie Gdańskim – powiedział. Do życzeń dołączyło się całe grono pedagogiczne, w imieniu którego wystąpiła dyrektor MPP nr 3 – Maria Ziemer.

Marcin Kaszubowski – prezes Klubu Sportowego Beniaminek 03 (organizatora imprezy) życząc wszystkim wspaniałej zabawy, podziękował dzieciom za chęć uczestniczenia w zajęciach, które klub prowadzi i radość, która im towarzyszy. Podziękował też wicemarszałkowi oraz prezydentowi miasta Januszowi Stankowiakowi za pomoc w promocji zdrowego stylu życia i rozwijaniu sprawności fizycznej kociewskich dzieciaków.

Na zakończenie na dzieci czekały skrzynki pełne smacznych jabłek.