Malarstwo Zygmunta Lidki. Zapraszamy na wystawę

W piątkowe popołudnie 8 września w Ratuszu Staromiejskim otwarto wystawę prac malarskich Zygmunta Lidki pt. „Zygmunt Lidka – profesjonalny malarski amator”.

Urodzony w Skórczu artysta malarstwem zajmuje się od piątego roku życia. Jego zakres twórczości jest bardzo szeroki: od grafiki w ołówku, poprzez szkice. Maluje na płótnie, drewnie, wykonuje freski naścienne, sufitowe i garażowe. Z biegiem czasu bardzo rozwinął swój warsztat malarski, co zaowocowało malowaniem kopii różnych malarzy. Prowadził też kursy malarstwa dla dzieci i młodzieży. Wiele swoich prac eksponował na wystawach w Niemczech, gdzie mieszkał przez 30 lat. Ponad trzy lata temu powrócił do Polski. Jego prace docenione przez koneserów sztuki można było podziwiać na Jarmarku Dominikańskim, gdzie otrzymał przydomek „Gdański Matejko”.

W imieniu swoim oraz Prezydenta Miasta gratulacje złożyły artyście Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Martyna Łangowska-Siembida oraz Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska. Prace będzie można oglądać w Ratuszu do końca października. Zapraszamy.

Od lewej: Naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Renata Połomska oraz Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Martyna Łangowska-Siembida oraz autor wystawy Zbigniew Lidka.