Magia Świąt czyli Starogardzki Jarmark Świąteczny

Chłód nie wystraszył starogardzian, którzy zapragnęli poczuć Magię Świąt. W niedziele 10 grudnia tłumy mieszkańców odwiedziły Starogardzki Jarmark Bożnorodzeniowy. Nic dziwnego, bo plac przed Starogardzkim Centrum Kultury zamienił się w bajkową krainę Św. Mikołaja. Towarzyszyły mu figlarne elfy, które obdarowywały dzieci słodkościami. Na licznych straganach można było kupić ręcznie robione ozdoby i wiele smakołyków. Wszystko odbyło się w bardzo świątecznej atmosferze, a uwieńczeniem tej pełnej atrakcji imprezy był występ zespołu Canto.

Pokoik Św. Mikołaja od wczesnych rannych godzin był oblegany przez najmłodszych i ich rodziców. Mikołaj razem z elfami chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć i każdego malucha obdarowywali słodkościami. Na licznych straganach, ustawionych wzdłuż promenady w Parku Nowe Oblicze, można było kupić przepiękne, ręcznie robione ozdoby na choinkę, wiele smakołyków i zabawki. Bajecznym miejscem i wielką atrakcją dla najmłodszych była karuzela wenecka z rumakami, która po zmroku rozbłysła tysiącem światełek. Starsi szaleli w fotobudce przebierając się i robiąc śmieszne miny do zdjęć. Była szopka, były balony i fantastyczny pokaz fireshow. Nie zabrakło chętnych do dekorowania pierników i wyklejania świątecznych kartek. Furorę zrobił wspólny taniec z elfami.

Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem i elfami

Wszystko odbyło się w bardzo świątecznej atmosferze, przy radosnych dźwiękach, płynących ze sceny. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki i zespół Iskierki ze Starej Kiszewy, potem utalentowana młodzież ze Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej. Prawdziwym hitem okazał się występ scholi „Promienie Miłosierdzia”, a całość uwieńczył koncert zespołu Canto.

– Jesteśmy zaskoczeni tym, jak wiele się tu dzieje. Jest przepięknie. Bardzo świątecznie .– powiedziała Pani Katarzyna z Rywałdu. – Najbardziej podoba się nam świąteczny wystój Parku i św. Mikołaj oczywiście – dodali pani Lucyna i pan Adam ze Starogardu. – Cudownie, że takie imprezy dzieję się w naszym mieście i już w połowie grudnia możemy poczuć magię świąt.

Karuzela wenecka sprawiła wszystkim wiele radości

Kto chciał, mógł kupić wigilijne drzewko, skosztować pysznej grochówki, którą serwowali strażacy i wziąć udział w świątecznych konkursach. Przez cały dzień od godz. 11.00 do 17.00 organizatorzy imprezy ani przez chwilę nie pozwolili się nikomu nudzić. A gdy zapaliły się lampki na starogardzkiej choince, bombce i ozdobach świątecznych Park Nowe Oblicze zachwycał jeszcze bardziej. Wszędzie można było znaleźć piękne kadry do pamiątkowych fotografii, których mieszkańcy sobie nie szczędzili.

Świąteczne iluminacje dodały uroku Parkowi Nowe Oblicze

Organizatorami Jarmarku Świątecznego byli Starogardzkie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Nasz Starogard. Partnerem imprezy było Stowarzyszenie „Pozytywni”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii. Fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl