Magda z żelaza

Niedawno starogardzianka Magdalena Lenz zdobyła Mistrzostwo Świata Ironman Hawaje w kat. 30-34. Zwyciężyła także w rywalizacji kobiet w AGE GROUP. 26 października podczas Sesji Rady Miasta gratulacje złożyli jej Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

Pani Magda na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim. Tutaj się urodziła i mieszka. Zanim zaczęła trenować triathlon, zawodowo grała w siatkówkę.

Te ogromne sukcesy nie są jedynymi, jakie Magdalena Lenz osiągnęła w tym roku. Zdobyła także Mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie średnim (podczas Ironman 70.3 Poznań), I miejsce podczas Ironman Klagenfurt (Austria), jak również kwalifikację na Mistrzostwa Świata, Mistrzostwo Polski w duathlonie na dystansie średnim (Czempiń), czy też Mistrzostwo Polski AG w duathlonie na dystansie sprint (Rumia).

Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert odczytała list gratulacyjny. 

– Te wielkie osiągnięcia napawają nas dumą. Po raz kolejny śmiało możemy powiedzieć: „Tu rodzą się gwiazdy”. Niech każdego dnia towarzyszy Pani radość oraz poczucie satysfakcji z dobrze wypełnionej misji. Wszelkiej pomyślności i jeszcze wielu sukcesów – w liście gratulacyjnym napisali Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak i Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

Zebrani na sali radni nagrodzili Magdalenę Lenz gromkimi brawami. 

Fot. Małgorzata Rogala