Ma dopiero 11 lat a na koncie już wiele sukcesów – „człowiek orkiestra”

Michał Negowski uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim finale Parlamentarnego Konkursu Literackiego „List do Taty”. Nagrodę odebrał 18 października w Warszawie, w siedzibie Sejmu. Udowodnił, że oprócz talentu muzycznego, aktorskiego i recytatorskiego ma jeszcze zdolności literackie.

Michał Negowski ma 11 lat i jak się okazało wielki talent literacki. Jego praca pt. „List do Taty” została wyróżniona w ogólnopolskim finale Parlamentarnego Konkursu Literackiego. Uczeń klasy 5 h Szkoły Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim znalazł się w gronie ośmiu laureatów z całej Polski, którzy 18 października w siedzibie Sejmu w Warszawie odebrali nagrody i dyplomy, podpisane przez rzecznika praw dziecka Marka Michalaka.

Michał Negowski uczeń 5h Szkoły Podstwowej Nr 4

– W swoim liście do taty napisałem, jaki jestem  do niego podobny, bo chociaż mamy inne włosy, błysk w oku ten sam. Podziękowałem mu za cierpliwość przy mojej nauce gry na instrumencie i w ogóle za wszystko, ale przede wszystkim za to, że go mam – powiedział nasz laureat. – Cieszę się, że moja pani od polskiego, pani Ola Miczek namówiła mnie do uczestnictwa w tym konkursie. Byłem zaskoczony i ucieszony nagrodą, którą dostałem już w Gdańsku. Tym większe zaskoczenie przeżyłem, jak wyczytali moje nazwisko w Warszawie. Nie spodziewałem się, że mój list spodoba się jury. Pisałem od serca, bo bardzo kocham tatę. Wielkim przeżyciem była dla mnie sama wizyta w Sejmie i Senacie. Czułem się tam jak ważny gość. W następnych konkursach też wezmę udział, bo to są wspaniałe doświadczenia – dodał Michał.

– To nie jest pierwsza nagroda Michała – przyznała  Aleksandra Miczek nauczycielka języka polskiego w SP Nr 4. – W ubiegłym roku zdobył drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Pod ojczystym niebem”. Był też laureatem Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Wandy Chotomskiej. Pasjonuje go muzyka i teatr. Gra w naszym teatrze „Pleciuga”. Pięknie recytuje, również w gwarze kociewskiej. Jest też szkolnym wolontariuszem Caritasu – po prostu „człowiek orkiestra”. Wszędzie go pełno – podsumowała z uśmiechem nauczycielka.

Konkurs „List do Taty” zorganizowała Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu IX kadencji we współpracy z Fundacją Św. Cyryla Metodego – Inicjatywa Tato.Net. Jest on organizowany co dwa lata od 2011 roku. Ma na celu propagować dojrzałe i odpowiedzialne ojcostwo.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i jego nauczycielce języka polskiego pani Aleksandrze Miczek.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl