Emocje po Lotto Triathlon Energy

Sportowy duch na Kociewiu

Trzecim przystankiem LOTTO Triathlon Energy były Skarszewy i Starogard Gdański. Na starcie imprezy stanęło 200 zawodników. Na ćwiartce wygrali faworyci zgodnie z przewidywaniami – Tomasz Spaleniak i starogardzianka Magdalena Lenz. Natomiast na dystansie 1/8 wygrali Jakub Ruciński i Weronika Tylak.

Na starcie zawodów na dystansie 1/4 stanęły m.in.: Magda Lenz, Kasia Kaczkowska, a wśród mężczyzn m.in.: Rafał Wąsowski, czy Tomek Spaleniak, który ostatniego startu w Poznaniu nie może zaliczyć do udanych, bo musiał zejść z trasy z powodów zdrowotnych.

Najlepsi!

Pierwszy z wody wyszedł Mariusz Biskupski (13:56). Na tym etapie rywalizacji miał nieco ponad minutę przewagi nad Stanisławem Drzastwą, Rafałem Wąsowskim czy Tomaszem Spaleniakiem.

Biskupskiemu udało się utrzymać prowadzenie po wyjściu z T1, ale już na początkowych kilometrach trasy kolarskiej na czoło stawki wysunęli się Tomasz Spaleniak oraz Rafał Wąsowski, choć pierwszy z nich odjechał rywalowi na 1:30.

Trener Endure Team na biegu powiększał jedynie przewagę i jako jedyny zawodnik złamał 2h, przekraczając metę, z czasem 1:58:57. Na drugim miejscu zmagania zakończył Rafał Wąsowski (2:02:28). Podium uzupełnił Marek Grodzki. Zawodnik CTS wbiegł na metę, z wynikiem 2:06;47. Warto odnotować, że był to szósty triumf Tomasza Spaleniaka w Starogardzie Gdańskim. Zawodnik Endure Team nie wygrał tylko raz w roku 2020, kiedy to zabrakło go na starcie.

Na dystansie 1/8 Jakub Ruciński prowadził w wyścigu niemal przez cały wyścig. Kontrolował sytuację i ostatecznie wbiegł na metę, z czasem 1:01:31. W ten sposób zawodnik Bike Up wyprzedził Mateusza Heringa o 1:09. Podium uzupełnił Rafał Korulczyk, któremu pokonanie trasy zajęło 1:04:22.

Panie na podium

Wśród kobiet zwycięsko z wyścigu wyszła Weronika Tylak. Zawodniczka z Łodzi pokonała trasę, z czasem 1:18:57. Wyprzedziła o 58 sekund Dezyderię Pawlak. Podium uzupełniła Wiktoria Kiprijanovski (1:20:44).

Jezioro Borówno Wielkie gdzie rozpoczął się LOTTO Triathlon Energy. Fot. Bartłomiej Zborowski

SZCZEGÓŁY WYNIKÓW W PONIŻSZYCH LINKACH

LOTTO Triathlon Energy Starogard 2022 – dystans 1/4 IM

https://timerecords.pl/application/event/score/326

LOTTO Triathlon Energy Starogard 2022 – dystans 1/8 IM

https://timerecords.pl/application/event/score/325

LOTTO Triathlon Energy Starogard 2022 – SZTAFETA – 1/8 IM

https://timerecords.pl/application/event/score/328

LOTTO Triathlon Energy Starogard 2022 – SZTAFETA – 1/4 IM

https://timerecords.pl/application/event/score/327

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl