Najfajniej w Polsce „lubi ludzi”

Paulina Szulc została Najfajniejszym Wolontariuszem w Polsce. Zadecydowali o tym internauci, którzy wybrali ją spośród 16 kandydatów reprezentujących poszczególne województwa. 16 grudnia statuetkę wręczyła jej Joanna Jędrzejczyk na uroczystej Gali Szlachetnej Paczki TVN w Warszawie.

– Szlachetna Paczka nie działałaby bez darczyńców, tak jak nie działałaby bez wolontariuszy – powiedziała Ewa Drzyzga jedna z prowadzących uroczystą Galę Szlachetnej Paczki 2018. – Od lat łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami, które potrzebują wsparcia. Ta pomoc istnieje dzięki pracy i energii drużyny ponad 11 tys. osób. Jesteście jak „crème de la crème” w pomaganiu – spuentowała prowadząca.

Co roku po zakończeniu akcji spośród tysięcy wolontariuszy zaangażowanych w Szlachetną Paczkę wybierany jest jeden – najfajniejszy, który jest dla innych drogowskazem i liderem. W tym roku do finału stanęło 16 kandydatów, reprezentujących poszczególne województwa. Zwycięzcę wybrali internauci w drodze głosowania na portalu interia.pl.

Najwięcej głosów i tytuł Najfajniejszego Wolontariusza w Polsce otrzymała Paulina Szulc ze Starogardu Gdańskiego (woj. Pomorskie).  16 grudnia na uroczystej Gali w Warszawie statuetkę Szlachetnej Paczki „Lubię Ludzi” wręczyła jej  Joanna Jędrzejczyk.

– Przepięknie potraficie walczyć o drugiego człowieka i potraficie uczyć tej walki innych. Wy już wygraliście na ringu życia. Tak trzymajcie – powiedziała trzykrotna mistrzyni świata w boksie tajskim. 

Wzruszona Paulina podziękowała wszystkim za oddane na nią głosy, za wsparcie i pomoc oraz za to piękne wyróżnienie. 

Paulina Szulc – Najfajniejszy Wolontariusz Szlachetnej Paczki w Polsce 2018

– Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie. Dziękuję, że codziennie pamiętaliście i poświeciliście odrobinę czasu by ten głos oddać. Wiedziałam, że dostanę bardzo duże wsparcie od Starogardu, nie spodziewałam się jednak, że aż tak duże. Dziękuję. Dziękuję też wszystkim, którzy włączyli się w akcję promującą moją osobę, zwłaszcza dziękuję Michałowi Hincowi. To dla mnie wspaniała przygoda być tutaj, chociaż TVN to nie miejsce dla mnie. Za dużo gwiazd, kamer i reflektorów. Wolę być skrytym pomocnikiem, ale bardzo się cieszę, że zostałam tym najfajniejszym – powiedziała jeszcze pełna emocji tuż po uroczystości Paulina Szulc.

Od wczoraj (16 grudnia) Paulina zbiera gratulacje i podziękowania. Setki mieszkańców Starogardu Gdańskiego w ten prosty sposób wyraża dumę z tego, że to własnie w naszym mieście jest najfajniejszy człowiek, dla którego najbardziej w życiu liczy się drugi człowiek.

– Wszyscy jesteśmy mega dumni z Pauliny, bo to ona najbardziej motywowała nas do pracy. Działa w Szlachetnej Paczce od samego początku – zawsze zaangażowana na 100%. To nasz cichy, lokalny bohater. Teraz również ogólnopolski. Jest liderem wśród wszystkich wolontariuszy SuperW. Osobiście Paulina jest moją bratnią duszą i wierzyłem, że wygra. Ten tytuł należy się jej bezapelacyjnie. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że to ona jest Najlepsza! – powiedział Komendant Hufca Michał Hinc – tegoroczny Lider Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl