Los czworonogów nie jest nam obojętny. Wsparcie dla OTOZ Animals

Od wielu lat Miasto wspiera OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. W tym roku podpisana została kolejna 5-letnia umowa, według której schronisko otrzyma z Urzędu Miasta dofinansowanie na kwotę ponad 219 000 zł rocznie.

– Obecnie w naszym schronisku przebywa 101 psów i 57 kotów. Początek wiosny to czas, w którym zawsze przybywa nam bezdomnych zwierząt, zwłaszcza kotów. Najwięcej porzuconych psów trafia do nas w okresie wakacji letnich. Kiedyś był to jeszcze czas poświąteczny. Zwierzęta często bywały nietrafionym prezentem. Mam jednak wrażenie, że zaczęło się to zmieniać, bo świadomość ludzi w tym temacie na szczęście cały czas wzrasta – powiedziała kierownik OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim Aleksandra Pawlak.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak rozmawia z kierownikiem schroniska OTOZ Animals w naszym mieście Aleksandrą Pawlak. 

22 marca zwierzęta odwiedzili prezydent miasta Janusz Stankowiak i jego zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. – Schronisko znajdujące się przy ul. Hermanowskiej wspieramy od wielu lat. Wiemy, że to wsparcie jest bardzo potrzebne, żeby to miejsce mogło należycie funkcjonować. Jego pracownicy i wolontariusze wykonują naprawdę ogrom pracy, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni – mówił wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Goście nie przyjechali z pustymi rękoma. Prezydent miasta Janusz Stankowiak i jego zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki wręczają upominki dla zwierząt. 

– Los zwierząt nigdy nie był i nie jest mi obojętny. Widok tych smutnych, patrzących zza krat psich oczu bardzo mnie porusza, bo sam miałem psy. Zdradzę, że dzięki pomocy jednego z nich, udało mi się zdobyć serce mojej żony – śmieje się prezydent Starogardu Janusz Stankowiak. – I jak tu nie mówić, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka? – dodaje.

Prezydent Janusz Stankowiak i jeden z podopiecznych schroniska – Korsa

OTOZ Animals wesprzeć może każdy z nas. Wystarczy w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego wpisać KRS organizacji.

Fot. Małgorzata Rogala