Lokalne inicjatywy otrzymały wsparcie

„Jan Sebastian Bach na nowo odkryty” i „Jeszcze będzie zielono!”, to tytuły projektów zainicjowanych przez mieszkańców, którzy na ich realizację otrzymali wsparcie z rąk prezydenta miasta Janusza Stankowiaka.

W kwocie 2000 zł prezydent miasta, dofinansował organizację konkursu pianistycznego pt. „Jan Sebastian Bach na nowo odkryty”. Organizowany jest on w naszym mieście już po raz siódmy.
Pomysłodawczynią koncertów jest artystka Dorota Jabłońska-Mazurek, założycielka działającego od ponad 15 lat Stowarzyszenia Artystycznego Pro, którego głównym celem jest promocja muzyków i miasta.
Uczestnikami koncertu, będą uczniowie szkół muzycznych I stopnia zarówna z naszego miasta jak i z całej Polski. Informacje i zaproszenia zostały skierowane do 70 szkół muzycznych. W skład konkursowego jury będą wchodzić profesorowie z Akademii Muzycznych w Polsce. Dla uczestników organizatorzy przewidują nagrody.
Jak zapewnia pomysłodawczyni korzyści edukacyjne wynikające z uczestnictwa w konkursie przynoszą wychowawcze i edukacyjne owoce. Promocja aktywnego rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży przyczynia się do ich aktywnego uczestnictwa w życiu muzycznym miasta.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak i Dorota Jabłońska-Mazurek.

W kwocie 3000 zł miasto wsparło projekt pod nazwą „Jeszcze będzie zielono!”. Jego pomysłodawcy w formie festynu zorganizują warsztaty, uświadamiające o skutkach smogu oraz metodach walki z nim. Będą mogły wziąć w nich udział wszyscy, którzy chcą mieć swój wkład w ekologiczną zmianę w swoim otoczeniu.
Chcą zaangażować osiedlową społeczność do wykonania wspólnie domków dla owadów zapylaczy, tzw. motylówek, oraz obsadzić rabaty kwiatowe. Wszystko po to, aby urozmaicić florę na terenie osiedli w naszym mieście. Starogardzianie zyskają piękny i pomocny w walce ze smogiem teren. Dodatkowo atrakcją będzie poczęstunek oraz konkurs z nagrodami na najładniej udekorowaną motylówkę.
Umowę na dofinansowanie zadania podpisali, prezydent miasta Janusz Stankowiak i Martna Ellas, jedna z pomysłodawców projektu.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz pomysłodawcy projektu Martyna Ellas i Hubert Bartkowiak.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl