Listopadowa Noc Bardów w wersji online

W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną, Starogardzkie Centrum Kultury, organizator „Nocy Bardów” zaprasza wszystkich miłośników poezji śpiewanej do śledzenia tegorocznej edycji na kanałach internetowych.

Codziennie od 16 do 29 listopada o godz. 20:00 odbędzie się premiera jednego utworu z nowo wydanej płyty artystów przeglądu XXVII Nocy Bardów, którzy wystąpili w ubiegłym roku w kinie „Sokół”. Natomiast 21 listopada o godzinie 17:00 będziecie mogli obejrzeć filmowy reportaż z tego wydarzenia. Materiały będą dostępne na kanałach SCK – na Facebooku i You Tube oraz stronie www.sck.art.pl

Pomysłodawcą „Nocy Bardów” był Ryszard Rebelka (1943-1995) – bard, poeta, kabareciarz, malarz. Ideą było stworzenie miejsca, gdzie uzdolniona młodzież miałaby szansę zaistnieć przed szeroką publicznością. Na starogardzkiej scenie bardów wystąpiło wielu wykonawców piosenki autorskiej i poezji śpiewane, nie tylko ze Starogardu i okolic, ale także z Niemiec, Rosji i Białorusi. „Noc Bardów” od zawsze cieszy się popularnością także wśród widzów o czym świadczą wcześnie wyprzedane bilety. Przede wszystkim jest imprezą, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Starogardu Gdańskiego. Efektem współpracy i wymiany doświadczeń artystycznych było wydanie kilku płyt zawierających utwory poezji śpiewanej w wykonaniu artystów biorących udział w przeglądach „Nocy Bardów”. Dla zwiększenia wartości edukacyjnej i artystycznej imprezy, zapraszane są co roku uznani artyści prezentujący twórczość muzyczną na najwyższym poziomie. Do tej pory wystąpili: Maciej Zembaty, Wojciech Młynarski, Edyta Geppert, Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Marian Opania, Katarzyna Groniec, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Krzysztof Daukszewicz, Tadeusz Woźniak, Magda Umer, Ewa Błaszczyk, Piotr Machalica, Stanisława Celińska, Renata Przemyk, Janusz Radek.

Sponsorzy: Stary Las, Starkom, Star WiK, Gmina Wiejska Starogard Gdański, Pomorska Szkoła Wyższa, Stefan Lubawski.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl