Letnie imprezy w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Neptun”

Ten rok dla wszystkich działkowców jest szczególny. Przypada bowiem 120-lecie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polsce. Starogardzcy miłośnicy zieleni także świętują. W sobotę 26 sierpnia swoje święto obchodzili działkowcy z ROD „Neptun”. Była to doskonała okazja do podsumowań oraz wręczenia nagród i wyróżnień dla najpiękniejszych ogrodów.

Nikogo nie zdziwiło, że I miejsce zajęła działka państwa Bejrowskich. Niedawno bowiem została wybrana Wzorową Działką Roku 2017 Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców. Wyróżnienia wręczał prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak. Korzystając z okazji, kilku seniorom z „Neptuna” rozdał Karty Seniora. Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych Bogdan Grzela podziękował prezydentowi za doskonałą, owocną współpracę i otwartość na potrzeby działkowców.

Wzorowa Działka Roku 2017 Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców

W ROD „Neptun” nie była to pierwsza tego lata impreza. 22 lipca odbył się tam festyn, którego inicjatorami byli działkowi seniorzy. – Pogoda jak zawsze, gdy organizujemy różnego rodzaju imprezy, dopisała. Seniorzy zaprosili do wspólnej zabawy wszystkie pokolenia działkowców. Licznie przybyli ci najmłodsi i najstarsi. Każdy znalazł coś dla siebie. Głównym hasłem, które przyświecało wspaniałej imprezie było upamiętnienie jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce oraz wręczenie Kart Seniora. Zaszczytem dla nas było gościć tak wspaniałych przyjaciół starogardzkich działkowców, jak: wiceprezydenta miasta Macieja Kalinowskiego, przewodniczącego Społecznej Rady Seniorów Bogdana Adama, powiatowego komendanta policji inspektora Bogusława Ziębę, przedstawicielkę szkoły ,,Żak” Magdę Rosani oraz studentki Uniwesytetu III Wieku ze Starogardzkiego Centrum Kultury – opowiada prezes ROD „Neptun” Bogdan Grzela, który razem z zaproszonymi gośćmi na placu zabaw ogrodu posadził drzewo – symbol jubileuszu istnienia i rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Po części oficjalnej uczestnicy festynu – ci młodsi z pomalowanymi twarzami i starsi w namiocie policji mieli możliwość założenia alkogogli, które pokazują jak widzi się po spożyciu alkoholu lub narkotyków. – Ciekawość była wielka, o czym świadczyła kolejka, w której nie zabrakło wiceprezydenta miasta. Ponadto wszyscy mogli brać udział w konkursie dotyczącym znajomości przepisów ruchu drogowego. Oczywiście były nagrody przygotowane przez policjantów. Frajdą dla najmłodszych był radiowóz. Siedząc za jego kierownicą, interesowali się urządzeniami, których nie mogą spotkać w samochodach rodziców. Dzieciaki brały też udział w licznych konkursach zręcznościowych zorganizowanych przez nasze panie przebrane w różnorodne stroje. Duża frekwencja była na torze – bieg z jajkiem na łyżce, w której udział brał inspektor Zięba. Zaskoczył wszystkich – jajko pozostało całe. Nagród było dużo, konkursy zakończono o zmroku. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ,,DUET – Irena i Edmund”. W przerwach muzycznych uczestnicy imprezy mieli możliwość zwiedzenia wystawy rękodzieła i malarstwa wykonanych przez studentów Uniwersytetu III Wieku. Ratownik medyczny uczył udzielania pierwszej pomocy, a pani Magda Rosani przekazała informację o zajęciach prowadzonych dla seniorów w ,,Żak-u”. ,,Szogun” zapewnił kiełbaski z rożna, ciasto i napoje. Dziękujemy Prezydentowi Miasta za wsparcie finansowe, a policji i szkole ,,Żak” za nagrody. Dziękujemy za fajną zabawę – powiedział prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Neptun” Bogdan Grzela.

Fot. Małgorzata Rogala/ROD „Neptun”

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl