Lepiej zapobiegać niż leczyć – profilaktyka raka jelita grubego

10 osób pokona łącznie prawie 160 km, żeby pokazać, że z rakiem jelita grubego można wygrać i nie warto się poddawać. Marsze potrwają od 21 do 29 czerwca 2019 r. Ich uczestnicy wezmą udział w 6 spotkaniach profilaktycznych, by nakłonić do badań jak najwięcej osób i dać nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę.

Dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego takie profilaktyczno-edukacyjne spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16:00 w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym MEDPHARMA, w Nowej Wsi Rzecznej przy ul. Leśnej 1A.

W programie: garść praktycznych informacji nt. profilaktyki raka jelita grubego, spotkanie z uczestnikami „Marszu Białymi Plamami – Profilaktyka Raka Jelita Grubego”, poczęstunek oraz upominek dla każdego uczestnika spotkania.

Wymarsz uczestników „Marszu Białymi Plamami dostępu do diagnostyki raka jelita grubego” ze Starogardu Gdańskiego nastąpi 22 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 9:30 spod budynku z muralem „Rzeczywistość zaskakuje – nie daj się zaskoczyć, zrób kolonoskopię”, który znajduje się tuż przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Gdańską. Zapraszamy mieszkańców Starogardu Gdańskiego do odprowadzenia maszerujących, przed którymi prawie 160 km trasy.

Marsz jest organizowany w ramach projektu „Marsz Białymi Plamami dostępu do diagnostyki raka jelita grubego”, który wpisuje się w ogólnopolską akcję Fundacji OnkoRejs-Wybieram Życie – „OnkoRejs Granicami Polski” i jest częścią projektu, którego beneficjentem jest Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., której właścicielem jest Województwo Pomorskie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Regionalnego Programu operacyjnego dla Województwa pomorskiego na lata 2014-2020.

Facebook
Twitter