LemON gwiazdą sobotniej nocy DNI STAROGARDU

Starogardzkie Centrum Kultury potwierdziło występ grupy LemON – 1 lipca 2017 r. na największej imprezie masowej z okazji Święta Miasta.

Dni Starogardu to wielkie święto miasta i jego mieszkańców. Od czterech lat w pierwszy weekend lipca starogardzianie i nie tylko bawią się wspólnie na Wielkim Jarmarku Kociewskim, koncertach i występach znanych polskich kabaretów. Również w tym roku nie zabraknie wielkich emocji. Wiemy już na pewno, że 1 lipca na scenie wystąpi znakomity zespół LemON – zwycięzca III edycji Must Be The Music Telewizji Polsat.

Grupa udowodniła, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice” i „Jutro”.

LemON bije rekordy przede wszystkim w sieci. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy!

Liderem zespołu jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że „śpiewa tak, że plomby wypadają”. Do wspólnego śpiewu w duecie zaprosiły go takei gwiazdy jak Agnieszka Chylińska, Grzegorz Markowski, Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Jan Borysewicz. Z Adam Sztaba, o Igorze powiedział: „To facet, który urodził się, żeby przekazywać emocje głosem” i zaprosił go do udziału w wyjątkowym projekcie poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Wykonanie Igora utworu „Tu jestem w niebie” spotkało się z uznaniem krytyków, słuchaczy, a także najbliższych Grzegorza Ciechowskiego. Wcześniej Igor był zaproszony przez Natalię Niemen – do zaśpiewania utworów Czesława Niemena, a na koncercie „Wolność – Kocham i rozumiem” na KFPP w Opolu – jego interpretacja „Snu o Victorii” Dżemu zapisała się w pamięci widzów na bardzo długo. Na tym samym festiwalu zdobył Super Jedynkę dla najlepszego wokalisty.

Ten „super” wokalista 1 lipca przyjedzie do Starogardu razem ze swoim zespołem LemON. Grupa bardzo szybko zyskała uznanie w branży muzycznej, sprzedając tysiące płyt. Albumy „LemON”, „Scarlett”, „Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. To potwierdziło tylko, że zespół ma grono niezliczonych, wiernych słuchaczy, którzy nie szczędzili im wyróżnień (m. in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award,
Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach).

Zamiast jednak odcinać kupony od raz osiągniętego sukcesu, muzycy nie przestali pracować i się rozwijać, poszukując nowych brzmień. 24 marca 2017 odbędzie się premiera nowego albumu LemON pt. „Tu”. Muzycy śmiało łączy tu odległe muzyczne światy. Liryczne ballady kontrastują z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia wyraźnie nawiązują do herosów lat 70 – Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna i refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek.

LemON ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m. in. Woodstock, Sopot, Opole), koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech), występy na prestiżowych galach (m. in. Fryderyki – w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva!Najpiękniejsi). LemON jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich zespołów koncertowych młodego pokolenia.

W pierwszy weekend lipca zapraszamy więc wszystkich mieszkańców miasta i okolic oraz gości, odwiedzających w tym czasie Starogard na jubileuszowy V Wielki Jarmark Kociewski, podczas którego wystąpią m.in. BRACIA i LemON.