Łatwiej jest zacząć

Wyjątkowo skromna, życzliwa, a przy tym skrupulatna i profesjonalna. Po 41 latach pracy w samorządzie 14 stycznia na zasłużoną emeryturę przeszła Aleksandra Kręczkowska.

Dla wszystkich pracowników Urzędu Miasta oraz współpracujących z nią radnych Rady Miasta zawsze była pełna ciepła, serdeczności. Na każdy problem znajdowała rozwiązanie. Była opanowana i uśmiechnięta.

Pani Ola swoją pracę zawodową rozpoczęła 41 lat temu, od razu od samorządu. Ostatnie 28 lat przepracowała w Biurze Rady Miasta. 14 stycznia pożegnali ją: Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz jego zastępcy Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki.

Panią Olę żegna Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

– Pracę w miejskim samorządzie rozpoczęłam 1 kwietnia. Jak się okazało dzień, w którym obchodzi się Prima Aprilis przyniósł mi szczęście, bo przepracowałam tutaj całe swoje zawodowe życie. 28 lat spędziłam w Biurze Rady Miasta. Poznałam i współpracowałam ze wszystkimi jej dotychczasowymi przewodniczącymi. Właściwie byłam tutaj przez wszystkie kadencje Rady Miasta Starogard Gdański, bo zaczynałam pod koniec pierwszej – powiedziała Aleksandra Kręczkowska.

Aleksandrę Kręczkowską żegnają prezydent Starogardu Janusz Stankowiak oraz jego zastępcy Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki.

– Lepiej się przychodzi niż odchodzi. Jest mi bardzo trudno. Miałam wspaniałych współpracowników. Pracowałam ze wspaniałymi dziewczynami. Te, z którymi byłam w Biurze Rady Miasta ostatnio traktowałam jak córki. Na pewno będę tęsknić, chociaż plany na emeryturę już mam – dodała pani Ola, której życzymy dużo zdrowia, odpoczynku oraz beztroski.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl