Lato pełne atrakcji

Wakacje w mieście wcale nie muszą oznaczać nudy. W Starogardzie też będzie co robić. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele sportowych, artystycznych i naukowych atrakcji.

Kiedy robi się ciepło, nie pada deszcz, a w dodatku są wakacje, dzieci i młodzież wyruszają na boiska. O lubiących aktywność fizyczną zadba Ośrodek Sportu i Rekreacji. 26 czerwca rusza Liga Drużyn Podwórkowych w piłkę nożną „Deyna 70”, a w dniach 10 – 21 lipca LATO z OSiR-em.

Na brak ruchu narzekać nie będą mogli też uczestnicy bezpłatnych półkoloni dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat w trzech placówkach Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie” (ODK, ul. Reymonta 1; Świetlica ODK, os. 60-lecia 14; Świetlica ODK, Al.Wojska Polskiego 16). Oprócz różnorodnych, wesołych zabaw w tych trzech miejscach, dzieci odwiedzą też rówieśników: na os. Konstytucji 3 Maja, os. Ks.Szumana, przy ul. Juranda ze Spychowa, ul. Zielonej oraz na os. Piastów (7-11 sierpnia, godz. 11:00). Karty kwalifikacyjne w placówkach SM „Kociewie” przyjmowane są od 5 do 30 czerwca.

W Starogardzkim Centrum Kultury Akcja LATO rusza 26 czerwca. Codziennie, do 7 lipca, na dzieci czeka szereg atrakcji. Wśród nich między innymi: zajęcia plastyczne, konkursy, gry i zabawy, w tym także z wolontariuszami oraz rycerzami. Nie zabraknie projekcji bajki oraz wycieczek: do parku, biblioteki, Muzeum Ziemi Kociewskiej, a także zwiedzania Zespołu Szkół w Bolesławowie. Uczestnicy zajęć będą też mieli szansę spotkać się z prezydentem miasta. Poza tym w lipcu i sierpniu w każdy czwartek o godz. 18:00 na dzieci czeka kino letnie w Kinie „Sokół”.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na głośne czytanie, wspólne rozwiązywanie zadań i zagadek, tworzenie prac plastycznych oraz teatrzyk kukiełkowy (10 i 31 sierpnia). Zajęcia odbywać się będą w sierpniowe wtorki, środy i czwartki (z wyjątkiem 02.08. i 15.08.) w godzinach 11:00 – 13:00 w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) przy ul. Paderewskiego 1. Każdy dzień będzie miał inny temat. Wśród nich na przykład: „Mali obserwatorzy przyrody”, „Wakacje z Mikołajkiem”, „Bajkowe królewny, baśniowi królewicze”, „Wielkie śledztwo detektywa Pozytywki”, czy „Kadry i dymki – w świecie komiksu”.

Wszyscy, ktorzy interesują się historią mogą odwiedzić Muzeum Ziemi Kociewskiej. Na wakacje jego pracownicy przygotowali dwie wystawy. Od 16 czerwca do 26 sierpnia w budynku muzeum przy ul. Bocznej 2 oglądać będzie można ekspozycję zatytułowaną „Stefan Gełdon. Baśniowy świat lalek”. W dniach 7 lipca – 30 września w Ratuszu na Rynku na zwiedzających czekać będzie natomiast wystawa „Gwizdki z kolekcji Andrzeja Krzemińskiego”.

Pozostając w klimacie historycznym, zachęcamy do zapisów na jeden z dwóch dwutygodniowych turnusów w Grodzisku Owidz. Pierwszy: w dniach 10 – 21 lipca, drugi: 31 lipca – 11 sierpnia. Będą one trwały od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Koszt to 150 zł za tydzień z wyżywieniem. Obowiązuje wcześniejsza przedpłata.

Jest w czym wybierać, więc podczas tegorocznego lata w naszym mieście żaden młody człowiek nie powinien narzekać na nudę, czy brak wrażeń.

 

 

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl