Laser Run z dofinansowaniem

Od 2019 r. w Starogardzie Gdańskim organizowany jest Laser Run. Zawody łączą dyscypliny oraz pokolenia. 5 maja umowę na ich dofinansowanie z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka” podpisał Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

Laser Run łączy bieganie i strzelanie w dynamicznych wyścigach. Bieganie odbywa się w rundach 2×400 metrów, 3×400 metrów, 4×400 metrów, w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień dla biegających wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów. Tak pokrótce wyglądają zasady zawodów, które w 2022 r. w Starogardzie Gdańskim odbędą się już po raz czwarty. Wystartować może w nich każdy w przedziale wiekowy od 9. do 80. roku życia.

Umowę z prezydentem Starogardu Gdańskiego (po prawej) podpisali prezes zarządu klubu UKS „Ósemka” Artur Skrobisz (po lewej) oraz sekretarz Agnieszka Klecha.

– Zauważyliśmy wśród dzieci i ich rodziców zwiększone zainteresowanie aktywnością ruchową na świeżym powietrzu. Dzieci chcą być aktywne razem ze swoimi rodzicami. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, nasz klub organizuje różne atrakcje, z których korzystać mogą całe rodziny. Jedną z nich jest właśnie Laser Run – powiedziała Agnieszka Klecha.

Miasto dofinansowało organizację wydarzenia kwotą 2 500 zł.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl