Laser Run – dyscyplina łącząca pokolenia

W niedzielę 5 czerwca w  Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody Laser Run, które łączą bieganie i strzelanie w szybkich i dynamicznych wyścigach. Udział w rywalizacji wzięły grupy w różnym przedziale wiekowym.  Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka. 

Laser Run, który odbył się w naszym mieście po raz czwarty, łączy bieganie i strzelanie w dynamicznych wyścigach. Bieganie odbywa się w rundach 2×400 metrów, 3×400 metrów, 4×400 metrów, w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień dla biegających wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów.

W niedzielnej edycji wystartowało ponad 70 zawodników w 7 kategoriach wiekowych od 8 do ponad 60 lat.  Zawody sportowe Laser Run są zabawą sportową dla każdego pokolenia. I tym razem do Starogardu przybyli sportowcy w różnym wieku reprezentując miejscowości województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Byli to między innymi mieszkańcy Torunia, Gdyni, Gdańska, Sopotu, Bytowa, Dobrego, Wejherowa, Zgorzałe, Zelgoszczy, Tczewa, Rokocina, Koteż, Lubichowa, Wielkiego Klincza i Nowej Wsi Rzecznej. Zawodników i kibiców przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka Artur Skrobisz, życząc wszystkim wielu wrażeń, dużo satysfakcji podczas sportowej rywalizacji i zadowolenia z pobytu na zawodach. 

Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała koszulkę z logo fundatora, firmy dbającej o czystość na Kociewiu czyli STARKOM oraz medale z symbolami pozostałych zaangażowanych instytucji. 
Na zakończenie zawodów  wśród wszystkich startujących odbyło się tradycyjne losowanie około 20 nagród rzeczowych.  Wśród nagród były: sprzęt sportowy: piłki do siatkówki i koszykówki, sprzęt turystyczny: plecaki, nerki, oraz wyposażenie do rowerów, sprzęt elektroniczny: słuchawki bezprzewodowe i przewodowe JBL, rejestratory jazdy i krótkofalówki.

Fundatorami nagród byli m.in: Gmina Miejska Starogard Gdański, Starkom oraz osoby prywatne. Głównym organizatorem imprezy był trener UKS „Ósemki” Mariusz Noetzel. Pozostali organizatorzy  wydarzenia to:  UKS „Ósemka” Starogard Gdański, Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboju Nowoczesnego w Gdańsku, Gmina Miejska Starogard Gdański, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, Starostwo powiatu starogardzkiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Federacja Sportu.

 

Umowę o dofinansowanie zawodów podpisał w maju bieżącego roku z przedstawicielami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ósemka”  Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.  

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl