„Kwiat wiśni i czerwona fasola” w starogardzkim DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sokół” zaprasza na projekcję filmu japońskiej reżyserki Naomi Kawase pt. „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia br. o godz. 18:30 w kinie „Sokół”. Organizatorzy zapraszają też do dyskusji i dzielenia się swoimi wrażeniami po projekcji.

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe „an” drobny biznes zaczyna rozkwitać…

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, których celem jest pogłębianie swojej wiedzy na temat tej sztuki oraz jej popularyzacja. Członkowie DKF cyklicznie zapraszają wszystkich mieszkańców do oglądania specjalnie wybranych filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych, które nie zawsze można obejrzeć w tradycyjnym kinie. Każdą prelekcję uzupełniają o dyskusje, a nawet spotkania z twórcami, zamieniając seanse w spotkania ludzi kochających dobre kino.

Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

Zapraszamy!!!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl