KP Starogard zdobył regionalny Puchar Polski

Piłkarze Klubu Piłkarskiego Starogard wygrali finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim! 13 czerwca wynikiem 1:0 pokonali w Malborku GKS Przodkowo. Tym samym sprawili sobie wspaniały prezent na 10. urodziny klubu.

Dla naszych zawodników to były bardzo udane rozgrywki. – W tym roku nasz klub obchodzi 10-lecie istnienia. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego prezentu na ten jubileusz. Wszyscy, zarówno zawodnicy, jak i działacze, jesteśmy bardzo zadowoleni, bo cele na ten sezon zostały osiągnięte. Utrzymaliśmy się w III lidze, wygraliśmy finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięstwo otwiera nam drogę do rozgrywek na szczeblu centralnym – mówił Adam Sobiecki, wiceprezes KP Starogard Gdański.

– Jesteśmy szczęśliwi, że podczas tego ważnego meczu cały czas czuliśmy ogromne wsparcie naszych kibiców. Wielu z nich przyjechało do Malborka, żeby nas dopingować. Przeżywali to wszystko i cieszyli się razem z nami. Bardzo im za to dziękujemy. Ich wsparcie jest niezwykle ważne – dodał Adam Sobiecki.

Podczas rozgrywek KP Starogard najpierw rozgromił 9:1 Szarżę Krojanty, później 2:1 pokonał Orła Gołubie, w 1/8 finału miał wolny los, w 1/4 wygrał 2:0 z Sokołem Zblewo, a do finału awansował walkowerem 3:0 z Bałtykiem Gdynia.

W półfinale regionalnego Pucharu Polski Bałtyk w Starogardzie Gdańskim wygrał 4:1. Gole dla gdyńskiej drużyny strzelili: Maksym Demjanchuk, Łukasz Duszkiewicz, Dominik Klecha i Mateusz Kuzimski, a dla gospodarzy – Wojciech Zyska (w 15. min. z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dawidzie Retlewskim). W gdyńskiej drużynie wystąpił jednak nieuprawniony zawodnik, Jakub Golc, więc Komisja ds. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyznała walkower starogardzianom. Golc w Starogardzie Gdańskim na boisko wszedł dopiero w 88. min. spotkania, kiedy było ono już praktycznie rozstrzygnięte. Bałtyk odwołał się od tej decyzji do Związkowej Komisji Odwoławczej Pomorskiego ZPN. Komisja podtrzymała jednak decyzję Komisji ds. Rozgrywek. Dzięki temu KP Starogard Gdański mogło zmierzyć się z GKS Przodkowo i odnieść największy, jak do tej pory, sukces starogardzkiej piłki nożnej w rozgrywkach Pucharu Polski.

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl