KP Starogard zagra z reprezentacją Polski

Piłkarze z KP Starogard zostali wyróżnieni. W piątek 25 maja zagrają towarzyski mecz z reprezentacją Polski. W ten sposób III-ligowa drużyna z Kociewia uczci 10-lecie klubu.

Nie Bałtyk Gdynia ani nie GKS Przodkowo zagra towarzyski mecz z reprezentacją Polski. Spośród trzech trzecioligowych klubów Pomorza Adam Nawałka wybrał właśnie drużynę ze Starogardu. Piłkarze KP Starogard rozegrają mecz towarzyski z reprezentacją Polski w piątek, 25 maja o godz. 17:00. W ten sposób uczczą 10-lecie swojego klubu. Sparing będzie zamknięty dla publiczności oraz dziennikarzy.

Starogardzianie wyruszą do Cetniewa jutro w godzinach rannych. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – to dla nich wielki zaszczyt. Rzadko bowiem się zdarza, aby klub mógł świętować 10-lecie swojej działalności w taki sposób. Mecz z polską reprezentacją jest dla nich ogromnym wyróżnieniem, a zarazem wyzwaniem, zwłaszcza że kadra narodowa stawi się w silnym składzie. Nie będzie jedynie Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, którym trener dał krótki urlop.

Piłkarze polskiej reprezentacji przebywają w regeneracyjnym hotelu „Bryza” w Juracie już od poniedziałku. Swój pobyt kończą 26 maja. To ich ostatni etap przygotowań do finałów mistrzostw świata w Rosji. 5 czerwca Adam Nawałka ogłosi skład kadry. Dwa tygodnie później czeka ich pierwszy mecz MŚ z Senegalem.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl