KP PSP Starogard świętowała Dzień Strażaka

Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Strażaka w Starogardzie Gdańskim zasłużeni odebrali awanse, medale i nagrody. Gospodarzem uroczystości był komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Zbigniew Kamiński.

Dzień 23 maja był okazją do spotkania się w gronie strażaków oraz przyjaciół. Była to także doskonała okazja do wyróżnienia osób, które w ciągu minionego roku szczególnie przyczyniły się do rozwoju ochrony przeciwpożarowej w powiecie.

-Jak co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, którego patronem jest św. Florian – mówił podczas akademii st. bryg. Zbigniew Kamiński. – W tym roku Komenda obchodzi także 65 rocznicę powstania Zawodowej Straży Pożarnej i 5 rocznicę nadania sztandarów dla naszej jednostki, co także stanowi okazję do świętowania – kontynuował komendant.

Uroczystość była okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń w życiu straży. Istotnym zadaniem w roku 2015 było pozyskanie przez starogardzką PSP nowego samochodu specjalnego ratownictwa chemicznego oraz liczne akcje ratownicze.

Miniony rok był dla strażaków bardzo pracowity. Uczestniczyli w 1 500 zdarzeniach zaistniałych na terenie miasta oraz powiatu starogardzkiego. Brali także udział w licznych szkoleniach specjalistycznych, w zawodach sportowych i sportowo – pożarniczych, a także akcjach profilaktycznych z udziałem dzieci i młodzieży.

Komendant podkreślił, że o pozytywnym odbiorze społecznym i dobrym wizerunku decydują przede wszystkim strażacy, którzy z pasją i oddaniem służą społeczeństwu. Podziękował im za pracę, za ich aktywną służbę, codzienny trud i wysiłek wkładany w realizację zadań. Wyraził także wdzięczność pracownikom cywilnym komendy, samorządom, instytucjom i zakładom, za stworzenie właściwej płaszczyzny do rozwoju ochrony przeciwpożarowej.