Koniec jednego etapu początkiem drugiego

Miła, uczynna, uśmiechnięta. Zaangażowana w wykonywanie zadań i dbająca o relacje międzyludzkie w miejscu pracy. To właśnie obraz Teresy Ciecholewskiej. Po 40 latach pełnego poświęcenia obowiązkom służbowym nadszedł dla niej wyjątkowy moment na odpoczynek. Emerytura.

Tak wiele lat spędzonych w jednym miejscu pracy buduje ogromną ilość wspomnień i silnych więzi.
Pani Teresa  w ciągu swojej kariery zawodowej sprawowała funkcje w kilku wydziałach Urzędu Miasta. Poznała doskonale jego strukturę oraz pracowników.

Jeden z pamiątkowych identyfikatorów pani Teresy z lat 90′

Wydziały, w których pełniła służbę urzędniczą to m.in. Wydział Finansowy, Referat Windykacji i Egzekucji oraz Wydział Organizacyjny (Referat Obsługi Urzędu). Daty, które stały się dla niej wręcz magiczne, to dzień rozpoczęcia pracy w roku 1982 i zakończenia jej w roku 2022, które przypadły dokładnie tego samego dnia, bo  21 stycznia.

Wiele lat pracy zrodziło przyjaźnie i miłe wspomnienia

– Emerytura to przełomowy moment dla mnie, zwłaszcza, że przez tyle lat zrodziło się wiele przyjaźni i zbudowało ogrom wspomnień – mówi pani Teresa. Bardzo sympatycznie wspominam wszystkie integracje, wspólne biesiady i ogniska organizowane dla pracowników – opowiada.  – Bardzo lubiłam pracę w zespole i poczucie bezpieczeństwa, które się z tym wiązało. Będzie mi tego brakować…  Chciałabym podziękować wszystkim moim przyjaciołom i współpracownikom z urzędu za te wszystkie wspólne lata pracy, za doświadczenia i wspomnienia. Będzie mi Was brakowało – wzrusza się.

O pani Teresie można powiedzieć wiele dobrych, ciepłych słów. Dowodem na to są relacje jakie potrafiła stworzyć w miejscu pracy.

–  Terenia to kopalnia wiedzy merytorycznej, ale także historii urzędu i zmian, które zaszły w administracji w ciągu ostatnich 40 lat. Takie wsparcie w pracy to skarb najprawdziwszy – mówi Dorota Piechowska kierownik Referatu Obsługi Urzędu. – Zaczynała pracę z sumatorem, kalką samokopiującą, kwitariuszami, znaczkami skarbowymi i ołówkiem w dłoni, a kończy zamykając komputer, skaner i metkownicę czyli atrybuty elektronicznego zarządzania dokumentacją – dodaje. 

Pani Teresa, jak mówią jej współpracownicy z wydziału, była dla nich trochę jak „mama”. Pilnowała aby w ferworze pracy coś zjedli, nie denerwowali się zbytnio sprawami, na które nie mają wpływu. Spokojna i zrównoważona kiedy trzeba i szalona kiedy był na to czas. Skrupulatnie archiwizowała wszystkie wydarzenia, dzięki czemu dziś pamiątkę stanowi spora galeria wspomnień utrwalonych na fotografiach.

–  Urząd bez Tereni już nie będzie taki sam. Nasz referat na pewno nie – stwierdza z nostalgią Dorota Piechowska. – Pociesza nas fakt, że Terenia deklaruje, że zawsze odbierze od nas telefon i pomoże albo przyjdzie przytulić. Na to liczymy!

Do miłych wspomnień wrócić można zerkając na pełne ciepła fotografie

W tym wyjątkowym, przełomowym dla pani Teresy dniu, dziękując za współpracę żegnali ją Prezydent Miasta Janusz Stankowiak,  Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski, Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski oraz Skarbnik Miasta Ewa Kendzierska – Błyskal.

–  Ze smutkiem przyjąłem wiadomość, że zdecydowała się Pani zakończyć ten etap zawodowy w swoim życiu – rozpoczął prezydent Janusz Stankowiak. – Niezwykle dobrze sprawdzała się Pani na swoim stanowisku. Aż trudno sobie wyobrazić to miejsce bez Pani. Doceniam to, co Pani robiła przez te lata dla urzędu, dla miasta i mieszkańców – kontynuował. – Nie była to praca łatwa, bo na pierwszej linii frontu. Dziękuję, że wytrzymała Pani tyle lat i tak dobrze realizowała wszystkie służbowe zadania. Należą się Pani wyrazy ogromnego szacunku i uznania. Życzę Pani aby ten nowy, rozpoczęty etap był etapem szczęśliwym i  upływał w zdrowiu i spełnieniu – zakończył prezydent.

Zapytana o plany i marzenia, jakie zamierza realizować będąc na emeryturze, pani Teresa odparła, iż skupi się na swoich pasjach. Są nimi wszelkie ręczne robótki, głównie patchwork – artystyczna metoda szycia. Poświęci też uwagę swoim wnukom oraz podróżom, na które zawsze brakowało czasu.  Podsumowując wszystkie swoje doświadczenia jakie zebrała w pracy zawodowej i nie tylko, złota myśl, którą chciałaby przekazać innym brzmi  „Zawsze szanuj starość – w końcu to twoja przyszłość”. 

Pani Teresie życzymy nieustającego zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz realizacji swoich marzeń i celów.