Koncert Noworoczny za nami

Starogardzkie Centrum Kultury tradycyjnie nowy rok zainaugurowało Koncertem Noworocznym, który 6 stycznia odbył się w Kinie Sokół. Wiedeńska Gala Operetki w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” przyciągnęła tłumy melomanów. 

Pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – laureata prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych zespół „Artes Ensemble” zachwycał różnorodnością scenicznej akcji oraz feerią barwnych kostiumów.

Licznie przybyłych gości powitała dyrektor SCK Ewa Roman oraz Łukasz Rocławski. – Jest nam niezmiernie miło powitać Państwa na koncercie noworocznym, który inauguruje kulturalny rok SCK. Jesteśmy przekonani, że nadchodzący 2020 rok będzie pełen wydarzeń kulturalnych, emocji i wrażeń, które na Państwa czekają, a które już przygotowuje Starogardzkie Centrum Kultury. Wiele satysfakcji z zaplanowanych wyzwań, zadowolenia i przede wszystkim niezapomnianych przeżyć kulturalnych i szczęścia przez cały rok – życzyli gospodarze wieczoru.

„Artes Ensemble” zapewnił publiczności niezapomniane wrażenia artystyczne oraz wysokiej klasy muzyczną ucztę.

Koncert odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka. – To wspaniała tradycja. Cieszę się, że jest kontynuowana, ponieważ to kolejna okazja do spotkania i wspólnego świętowania nadejścia nowego roku. Miniony rok 2019 był dla Starogardu Gdańskiego niezwykle łaskawy. Otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień, z których jesteśmy bardzo dumni. Dużo szczęścia i przede wszystkim zdrowia, abyśmy mogli korzystać z wszystkich atrakcji, które przygotowało zarówno Starogardzkie Centrum Kultury, jak i wiele innych naszych instytucji. Rok 2020 jest dla nas szczególny, bowiem rozpoczynamy obchody 100-lecia powrotu Starogardu do Państwa Polskiego i traktuję ten koncert jako wstęp do wszystkich wspaniałych działań o charakterze artystycznym, sportowym i społecznym, które czekają na nas w najbliższym czasie – podkreślił Janusz Stankowiak.

W programie noworocznego widowiska usłyszeć można było muzykę znaną z programów sal koncertowych, teatrów muzycznych, radia i telewizji. Do wspólnego śpiewu a także i tańca muzycy zaprosili również swoich gości, zaś sam prezydent Janusz Stankowiak wystąpił w roli dyrygenta w „Marszu Radetzkiego” Johanna Straussa.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl