Koncert Noworoczny Orkiestry Salonowej „Moderato” z Bydgoszczy

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny „W rytm walczyka serce śpiewa …”. 6 stycznia 2017 roku o godz. 17:00 w kinie „Sokół” wystąpi Orkiestra Salonowa „Moderato”, którą dyrygować będzie Orlin Bebenow.Zaśpiewają Anna Malus-Wróblewska – sopran iEugeniusz Kalinowski – tenor. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w recepcji SCK i kasie kina „Sokół”.

„W rytm walczyka serce śpiewa …” to koncert muzyki operetkowej. Artyści zaśpiewają i zagrają utwory znanych kompozytorów operetkowych m.in. J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana, K. Zellera. Postarają się zabrać słuchaczy w świat, w którym ludzie kochają miłością, która wszystko wybacza. Będą chwile wspomnień, być może wzruszeń, ale z pewnością nie zabraknie świetnej zabawy. Nogi same będą rwać się do tańca.

Salonowa Orkiestra „Moderato” to zespół muzyków, filharmoników i artystów operowych z Bydgoszczy. Zespół został założony z myślą o stworzeniu dla publiczności niepowtarzalnej atmosfery i specyficznego klimatu od muzyki salonowej XIX, pierwszej połowy XX wieku do muzyki rozrywkowej. W repertuarze można usłyszeć znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, miniatury muzyki poważnej, musicalowej, filmowej, standardowej i innej.

Koncert Noworoczny odbędzie się pod patronatem Prezydenta Starogardu Gdańskiego – Janusza Stankowiaka.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl