Koncert muzyki filmowej

Najpiękniejsze i najpopularniejsze utwory muzyki filmowej wykona orkiestra Pro Simfonica pod batutą Wojciecha Gdańca. Koncert odbędzie się 1 kwietnia o godz. 18:00 w sali „Sokół”, w Starogardzie Gdańskim. Bezpłatne wejściówki do nabycia od w recepcji Starogardzkiego Centrum Kultury.

Muzyka filmowa jest komponowana specjalnie na potrzeby dzieła filmowego, dla jego ilustracji. Dopełnia postacie, nastrój, przeżycia bohaterów.

Orkiestra „Pro Simfonica” posiada w swoim repertuarze wiele utworów muzyki filmowej wybitnych kompozytorów tego gatunku muzycznego. Publiczność usłyszy je na najbliższym koncercie.

Członkowie orkiestry „Pro Simfonica” to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez Wojciecha Gdańca – założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry.

W 2021 roku orkiestra obchodziła jubileusz XX-lecia pracy artystycznej. Więcej na temat „Pro Simfonici” znajdziecie na stronie SCK pod adresem https://sck.art.pl/orkiestra-pro-simfonica/

Organizatorem koncertu jest Starogardzkie Centrum Kultury, w którym od samego początku odbywają się próby utalentowanych entuzjastów
muzyki kameralnej.

Partnerem koncertu jest Miasto Starogard Gdański.

/SCK/

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl