Koncert Andrzeja Piasecznego w Starogardzie

Andrzej Piaseczny, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, wystąpi w Starogardzie Gdańskim. Koncert odbędzie się 17 lutego w kinie Sokół o godz. 18.30. Bilety w cenie 80 zł dostępne są na stronach interticket.pl, kupbilecik.pl oraz w Empiku i Media Expert w Starogardzie Gd. (eventim.pl) i kasie kina.

Andrzej Piaseczny to były wokalista zespołu Mafia. W latach 1997-2010 występował w serialu „Złotopolscy”, w którym grał postać piosenkarza Kacpra „Górniaka” Złotopolskiego. Muzyczną karierę solową rozpoczął w 1998 roku. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską, z którą nagrał piosenkę „Jesteś blisko mnie”, a także wydał solowy singiel „Znam drogę swą” wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu „Magiczny miecz – Legenda Camelotu”. W 2001 roku z utworem „2 Long” reprezentował Polskę podczas 46. Konkursu Piosenki Eurowizji organizowanego w Kopenhadze. Wokalista współpracował z Sewerynem Krajewskim, z którym współtworzył m.in. płytę zatytułowaną „Spis rzeczy ulubionych”.

Andrzej Piaseczny to artysta, którego albumy z regularnością godną najlepszych szwajcarskich zegarków pokrywają się platyną. Nie inaczej jest z jego ostatnią płytą, wydaną w marcu 2015 roku – „Kalejdoskopem”, który platynowy stał się już w dniu premiery. Płytę poza autorskim „Kalejdoskopem szczęścia” wypełniły covery przebojów, które w latach 90-tych wylansowali m.in.: Kayah, Robert Gawliński, Varius Manx, Edyta Bartosiewicz, Myslovitz czy Dżem. To ulubione piosenki wokalisty, które na tej płycie dzięki pomysłowi Piasecznego i bogatym aranżacjom Roberta Lewandowskiego oraz 50-osobowej orkiestrze Metropole Orkest z Amsterdamu zyskały zupełnie nowy wymiar. Rozmach, majestatyczność, a momentami patetyczność nowych wersji piosenek lokuje tę płytę bliżej współczesnej klasyki niż popu. Artysta jest też jurorem popularnego programu „The Voice of Poland”.

Bilet na koncert „Piaska” może być miłym prezentem dla ukochanej bądź ukochanego z okazji Walentynek. Korzystajcie!!!

Organizatorem koncertu jest Starogardzkie Centrum Kultury.

Zapraszamy!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl