Komfortowo i ekonomicznie. Nowe busy do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami. Prezydent dotrzymał obietnicy

W czerwcu br. dwa nowoczesne busy zastąpiły autobusy miejskie, które od stycznia tego roku dowoziły dzieci niepełnosprawne do szkoły w Starogardzie Gdańskim. Czwartego września dołączą do nich kolejne specjalistyczne pojazdy, gwarantując pasażerom bezpieczną i komfortową jazdę. Taki cel przyświecał prezydentowi od początku. Teraz Miasto będzie realizowało to zadanie samodzielnie w sposób profesjonalny, zapewniając usługę transportową na najwyższym poziomie.

 

Od 4 września dzieci z niepełnosprawnościami do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dowozić będzie pięć zakupionych w tym celu busów. Pierwsze dwa na ulice wyjechały już 1 czerwca zastępując dotychczasowe autobusy miejskie, które od stycznia tego roku świadczyły tę usługę. Od 4 września dzieci dowozić będą kolejne specjalistyczne pojazdy, w tym jeden zakupiony z wykorzystaniem dotacji ze środków PFRON. Tym samym od 4 września w Starogardzie Gdańskim zacznie obowiązywać nowy system odbierania i przewozu dzieci niepełnosprawnych do szkoły.

cztery samochody do przewozu dzieci niepełnosprawnych od tyłu
Nowa jakość przewozu dzieci niepełnosprawnych do szkoły w Starogardzie Gdańśkim

– Cieszę się, że nasze plany i starania, aby poprawić jakość świadczonych w tym zakresie usług i nie powiększać ich kosztów, się urzeczywistniły. Udało się zakupić nowe busy w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzieci będą miały zapewniony pełny komfort jazdy, a rodzice większe poczucie bezpieczeństwa. Naszym strategicznym celem było usamodzielnienie się w tym zakresie. Działania podjąłem w ubiegłym roku, na długo przed nagonką medialną jednego z mediów. Cieszę się, że mimo różnych trudności, udało się ten cel osiągnąć. Od września przewozem dzieci w stu procentach zajmie się Miasto. Zrobiliśmy co było w naszej mocy, aby uporządkować system, podnieść jakość usługi, a jednocześnie zadbać o publiczne finanse z korzyścią dla Gminy. Wierze że zarówno dzieci, jak i rodzice będą zadowoleni i usatysfakcjonowani – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Nowe busy spełniają wszystkie wymagane standardy, są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wygodne, komfortowe i bezpieczne. Posiadają też specjalne mocowania dla wózków inwalidzkich.