Kolorowe lampki, rękodzieło i śpiew. Wrażenia z Jarmarku Świątecznego 2022

Kramy z upominkami, ręcznie robione ozdoby, świąteczne występy, karuzela, smaczne jedzenie. Magia Świąt czekała na mieszkańców Starogardu Gdańskiego 4 grudnia br. na Rynku Miejskim  podczas Jarmarku Świątecznego.

Już od godziny jedenastej rynek pełen straganów przyciągnął oczekujących na Święta mieszkańców. Można było zakupić piękne rękodzieło, ozdoby na choinkę, wiele smakołyków i zabawki. Pełnym bajkowej magii miejscem i wielką atrakcją dla najmłodszych była karuzela wenecka, która po zmroku lśniła światełkami. Wrażenie robiła także obecność szczudlarzy, częstujących dzieci cukierkami.

Wszystko odbywało się w świątecznej atmosferze, przy rytmie świątecznych utworów oraz efektownych występów na scenie.

Występ dzieci z Ukrainy spod skrzydła Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zrobił duże wrażenie na widowni.

Wspaniałym dla dzieci momentem było też spotkanie z najważniejszym bohaterem Jarmarku – Świętym Mikołajem.

Podczas Jarmarku dzieci mogły zrobić sobie fotografię w towarzystwie Św. Mikołaja oraz Gwiazdka.

Po zmierzchu, po wspólnym odliczaniu, które rozpoczął na scenie Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Jarmark rozświetliła starogardzka choinka. Iluminacje zachęcały do robienia pamiątkowych fotografii, których mieszkańcy sobie nie szczędzili.

Uroczyste odliczanie do rozświetlenia starogardzkiej choinki. Na scenie od prawej Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski w towarzystwie Gwiazdka.

Wspaniałą atmosferę na Jarmarku tworzyli sami mieszkańcy, licznie wypełniając starogardzki rynek.

Rozświetlona choinka i liczne iluminacje na Rynku Miejskim w Starogardzie Gdańskim.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak wraz z przewodniczącą Rady Miasta Anną Benert oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Markiem Jankowskim, podziękowali ze sceny mieszkańcom za przybycie na Jarmark i za chęć wspólnego przeżywania tego przedświątecznego czasu.

Fot. Anna Więckiewicz