Kolorowa sobota

Muzycznie, energetycznie, a przede wszystkim kolorowo było w sobotę 16 czerwca w Parku Nowe Oblicze. Zorganizowano tam Festiwal Kolorów i Baniek Mydlanych.

Dmuchańce, trampoliny, bańki mydlane, wata cukrowa i muzyka przyciągnęły starogardzian do parku przy al. Jana Pawła II. Największą atrakcją były jednak kolorowe proszki holi, którymi można było się obrzucać. Najwięcej radości przyniosły one oczywiście dzieciom. Starsi mieszkańcy miasta też chętnie brali udział w zabawie.

Festiwal Kolorów to święto wywodzące się z Indii. Jest tam wyrazem radości z powodu nadchodzącej wiosny. W krajach europejskich jest popkulturową formą wyrażania pozytywnej energii i sposobnością do zabawy z przyjaciółmi.

– Już od trzech lat organizujemy takie wydarzenia. Chcemy dawać ludziom frajdę. Przecież lepiej jest spędzić sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu niż w domu przed komputerem, czy telewizorem. Niektórzy oczekują od nas na przykład pokazów z towarzyszeniem baniek mydlanych. My jednak zachęcamy, żeby dzieci same je puszczały. Maluchy bardzo dobrze się przy tym bawią. Nie wspominając już o tym, jak cieszą się, kiedy z naszych imprez wychodzą bardzo kolorowe – powiedział organizator wydarzenia, przedstawiciel Gold Agency.

Zabawa była przednia, a „kolorowe dzieci” rzeczywiście uśmiechnięte.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl