Kolor i energia. Z wizytą na wernisażu

Obrazy malarstwa Izabeli Gulgowskiej, stypendystki Prezydenta Miasta Starogard Gdański, podziwiali miłośnicy sztuki. Wernisaż, który odbył się 24 czerwca w Starogardzkim Centrum Kultury zgromadził liczne grono fanów malarki, przenosząc ich w jej świat.

Gości zebranych w Galerii A przywitał Adam Haras -Jest to pierwsza wystawa Izabeli, która uczęszcza do naszej pracowni plastycznej. Mogę śmiało powiedzieć, że jej obrazy są bardzo konsekwentne i sprecyzowane. Rzadko się zdarza, aby ktoś kto zaczyna, robił tak dojrzałą wystawę. Czekam na kolejne efekty prac – podsumował.

Inspiracją dla prac starogardzkiej artystki jest życie, ludzie i natura. Preferuje malowanie farbami akrylowymi. Malarstwo, jak wyjaśnia, jest dla niej procesem oczyszczającym.

Wystawę Izabeli Gulgowskiej, (po prawej) można oglądać w Galerii A do 22 sierpnia.

-Materializuję na płótno swoje wewnętrzne emocje, duchowe przekazy od źródła. Proces malowania jest dla mnie formą kontaktu z czymś wzniosłym, informacją przekazaną z serca. Abstrakcja jest dla mnie nieograniczona, jest wolnością bez narzucania własnych interpretacji. To stan, w którym jestem tu i teraz, w którym doznaje szczęścia. Chciałabym zainspirować państwa do tego, aby odkrywać własną drogę, poprzez wsłuchanie się w siebie. Często szukamy na zewnątrz a prawda jest w nas – powiedziała artystka.

Pani Iza jest uczestnikiem działań twórczych grupy Atelier, działającej przy pracowni plastycznej Starogardzkiego Centrum Kultury. Jej prace prezentowane były na wystawach plenerowych między innymi w Grodzisku Owidz i na terenie Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.

Wystawę w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury, oglądać można do 22 sierpnia. Została ona zrealizowana ze środków Stypendium Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl