Kolejny krok w stronę poprawy komfortu życia mieszkańców

Mieszkańcy osiedla przy ul. Kopernika mają nowe chodniki, parkingi i drogi dojazdowe pomiędzy blokami. O bezpieczeństwo i poprawę ich komfortu życia zadbało miasto. Budowa podzielona na dwa etapy kosztowała ponad milion złotych. 22 listopada władze miasta podziękowały wykonawcy II etapu firmie WNORTEX z Owidza za terminową i solidną pracę.

Modernizacja dróg wewnętrznych na osiedlu przy ulicy Kopernika rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Budowa podzielona na dwa etapy trwała do końca września 2017 roku. Pierwszy odcinek od ul. Wróblewskiego do ul. Kopernika wykonała firma STRABAG z Pruszkowa. Drugi – od ul. Kopernika do ul. Pelplińskiej zrealizowała firma WNORTEX z Owidza. Cała inwestycja kosztowała 1.115 tys. zł. Sfinansowało ją miasto z własnych środków.

Prace objęły przebudowę dróg dojazdowych do bloków oraz budowę nowych chodników i zatoczek postojowych. Dodatkowo firma PWK Star-WiK wymieniała sieć wodociągową wraz z przyłączami. Na uliczkach między blokami pojawiły się nowe lamy oświetleniowe.

Modernizacja dróg wewnętrznych, chodników i parkingów pomiędzy blokami na osiedlu przy ul. Kopernika kosztowała ponad 1 mln zł.

– Osiedle zmieniło się na lepsze – powiedziała pani Barbara, jedna z jego mieszkanek – nie mam co prawda własnego auta, ale na pewno jest tu teraz więcej miejsca do parkowania. Ogólnie jest bardzo ładnie.

22 listopada prezydent miasta Janusz Stankowiak podziękował oficjalnie wykonawcy II etapu firmie WNORTEX z Owidza. Przedstawiciel firmy Radosław Wnorowski otrzymał list z podziękowaniem za profesjonalizm i sprawną organizację pracy.

– Bardzo dziękuję za współpracę – powiedział prezydent – Wykonaliście to zadanie solidnie i terminowo. Niedługo ogłaszamy kolejne przetargi na przebudowę ulic w Starogardzie. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani, zapraszamy do złożenia oferty.

Prezydent Janusz Stankowiak dziękuje Radosławowi Wnorowskiemu, przedstawicielowi firmy Wnortex, która wykonała II etap inwestycji za solidną i terminową pracę.

W spotkaniu prezydentowi towarzyszyli jego zastępca do spraw techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski, radni Rady Miasta Tomasz Walczak i Jan Strzelczyk oraz naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński.

– Cieszę się, że inwestycja, o którą skutecznie zabiegałem jako radny Rady Miasta od początku kadencji, została zakończona – powiedział Tomasz Walczak. – Dziękuję obu wykonawcom. W szczególności pracownikom firmy WNORTEX za to, że tak szybko reagowali na wszystkie sugestie zmian, które zgłaszali mieszkańcy – dodał radny

Od lewej: radny Jan Strzelczyk, radny Tomasz Walczak, Łukasz Rosiak – przedstawiciel firmy Wnortex, wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski, Radosław Wnorowski – przedstawiciel firmy Wnortex i prezydent miasta Janusz Stankowiak.

– Modernizacja dróg wewnątrz-osiedlowych jest tylko jednym z etapów planowanych przez władze miasta zmian w tym rejonie Starogardu – podkreślił wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski. – Następna do remontu przeznaczona jest ulica Kopernika na całej długości – od ul. Lubichowskiej do ul. Pelplińskiej. Niestety miasto nie otrzymało na ten projekt dofinansowania z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Zabrakło nam około 4 punktów. Nie przyznano nam ich „w nagrodę” za aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, co przełożyło się na wzrost dochodów własnych. A od tego roku dodatkowymi punktami premiuje się w tym programie ubogie samorządy. Nie przeszkodzi nam to jednak w realizacji przebudowy ulicy Kopernika, tyle że rozciągnie się ona w czasie – dodał Talewski.

Na zakończenie uczestnicy spotkania przespacerowali się po ulicach osiedla.

Fot. Magdalena Dalecka

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl