Kolejne „żyrafy” na przejściach

Cztery oznakowane słupy oświetleniowe stanęły na kolejnych dwóch przejściach dla pieszych w Starogardzie Gdańskim. Dzięki doświetleniu przejść osoby przechodzące przez ulicę będą bardziej widoczne, a przez to bezpieczniejsze. Instalacja kosztowała miasto ponad 36 tys. zł.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, w celu zwiększenia ich widoczności na przejściach, dwa kolejne miejsca w Starogardzie Gdańskim doczekały się dodatkowego profesjonalnego oświetlenia.

Po dwa pomalowane w żółto-czarne pasy słupy z kompletnymi oprawami i źródłem światła typu LED ustawiono na dwóch przejściach dla pieszych: na ul. Hallera na wysokości rzeki Wierzyca oraz na ulicy Niepodległości na wysokości Targowiska Miejskiego. Dzięki instalacjom osoby przechodzące przez ulice w tych miejscach są bardziej widoczne i dużo bezpieczniejsze.

Doświetlone przejście dla pieszych na ul. Niepodległości w Starogardzie Gdańskim

-Doświetlanie przejść dla pieszych to jedno z wielu działań, podejmowanych przez prezydenta, w celu poprawy bezpieczeństwa w mieście. Chcemy uczynić je standardem we wszystkich nowych inwestycjach w obrębie centrum miasta – mówi zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki. – Jeszcze w tym roku planujemy doświetlić przejście dla pieszych na ul. Norwida przy Lidlu. Jak tylko otrzymamy pozwolenie na budowę, podpiszemy umowę z wykonawcą. Ponadto w środę, 18 listopada br. ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ulic Sobieskiego, Tczewskiej i Kanałowej, gdzie wszystkie przejścia dla pieszych będą standardowo oświetlone – dodaje wiceprezydent.

Instalacje wykonała firma ZAREM Adam Płotka Malbork. Miasto zapłaciło za nie 36 405.81 zł.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl